nahled

Frisbeans na kvalifikačním turnaji středoškolské ligy

„Kdo jsme? - Frisbeans!, Odkud jsme? – Z Ostravy!, Co chceme? - Hrát, hrát, HRÁT!“ Přesně takto zní pokřik našeho školního ultimate frisbee týmu Frisbeans a jako správný tým se pokřiku držíme, proto jakmile se objevila možnost zúčastnit se kvalifikace do středoškolské ligy, neváhali jsme ani vteřinu a přihlásili jsme se. Tato nabídka zde byla už minulý rok, ale pro nedostatek soutěžních týmů se kvalifikace zrušila.

Tentokrát se ale týmy nasbíraly do potřebného počtu, a proto nic nebránilo konání klání. Vše se uskutečnilo 8. října 2012 v Brně na fotbalovém hřišti SK Líšeň. My, ostravští reprezentanti, jsme museli vyrazit už před šestou ráno, protože začátek byl naplánován na půl desáté. Společně s námi přijely dva týmy z Brna, jeden z Olomouce a jeden ze Žďáru nad Sázavou. Jako podpora s námi jel pan profesor Michal Matuška, za což mu moc děkujeme. Předpověď počasí hlásila zamračené počasí, ale nakonec jsme si užili pěkné, slunečné počasí.

Náš tým přišel „na scénu“ asi půl hodiny po začátku turnaje, kdy jsme se nejprve utkali s jedním z brněnských týmů. Zápas pro nás skončil jasným vítězstvím, což všechny motivovalo do dalších třech zápasů. Další zápas nás čekal vzápětí se žďárským týmem, který se na poli Ultimate Frisbee pohybuje pátým rokem, ale bohužel pro nás skončil prohrou. Po krátké pauze na doplnění sil nás čekaly zbývající dva zápasy. Všichni jsme hráli skvěle, ale oba nepřátelské týmy nás vždy něčím překvapily, tudíž jsme si z Brna odvezli jen jedno vítězství a krásné 4. místo. Krom bodů se v Ultimate Frisbee hraje i na tzv. spirita („ducha hry“), který každý tým určuje svému spoluhráči po skončení zápasu, za to, jak se mu s ním hrálo, jestli dodržoval pravidla, atp., protože ve hře neexistuje rozhodčí. Ve spiritu se náš tým umístil na krásném 3. místě.

Za sebe můžu říct, že i když to byl náš první oficiální turnaj, myslím, že jsme podali skvělé výkony a nemáme se za co stydět. Užili jsme si parádní den, zasportovali jsme si, poznali nové lidi, poznali v čem děláme chyby, do příště vychytáme mouchy a vítězství je určitě naše! :-)

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).