nahled

Francouzský podzim v Ostravě

V rámci Francouzského podzimu v Ostravě se studenti školy vypravili zhlédnout jeden z novějších francouzských filmů (K)lamač srdcí v originálním znění. Lehká komedie s neotřelým námětem jistě všechny pobavila, i když mladým mužům by spíše vyhovoval film jiného ražení. Ti, kteří se studiem francouzštiny teprve začínají, jistě přivítali skutečnost, že byl film opatřen i českými titulky.

Naše další cesta vedla do střediska Aliance française, kde nás přivítal jeho ředitel a představil nám výstavu fotografií belgické umělkyně Elodie Ledure, jež pochází z města Liège, které je podobně zatíženo průmyslovou výrobou jako Ostrava. Pro mnohé žáky se krátké povídání s ředitelem střediska stalo prvním kontaktem s rodilým mluvčím, o to více je potěšitelné, že mnohým slovíčkům porozuměli i začátečníci. Snad je to bude motivovat ke studiu.

Poslední zastávkou francouzského dopoledne byla belgická kavárna La Petite Conversation v jedné z uliček centra města. Bohužel její prostory nepojmou více než patnáct osob (nás bylo téměř šedesát), dovnitř se tedy dostali jen ti nejmladší, kteří v doprovodu prof. Štensové „ochutnali“ další kousek frankofonního světa a vyzkoušeli si francouzštinu v praxi, když si chtěli objednat. Ti starší si to jistě vynahradí jindy.


foto Barbora Hemzová, 7B8
nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).