nahled

Francouzský podzim 2021

Společně s příchodem sychravého počasí se v Ostravě každoročně pod záštitou Alliance française koná Francouzský podzim, jehož součástí jsou kromě nemalé nabídky filmů i koncerty, ochutnávky typické gastronomie, besedy i soutěže. Naše škola se kulturní události tradičně zúčastnila.

Dne 9. 11. 2021 se francouzštináři vydali do ostravského Minikina na francouzský film Přípitek (Le Discours), který si sami vybrali. Jednalo se o snímek v původním znění, který byl natočený nezvyklým způsobem, hlavní hrdina, který se ocitl ve vztahové pauze, se účastnil rodinné večeře, na níž byl snoubencem své sestry požádán o pronesení proslovu na svatbě. Protagonista celou večeři komentuje, představuje si svůj neúspěch při řečnění a neustále se trápí svou situací v osobním životě. Film skvěle a humorně popsal nejen francouzské rodinné stereotypy, ale i problémy mladého muže. V hlavní roli se představil Benjamin Lavernhe.

Po promítání naše skupinka výjimečně nenavštívila samotnou Alianci, každý se tedy mohl vydat svým směrem a užít si zbytek krásného kulturního dne v centru města. Část žáků zamířila do belgické restaurace La Petite Conversation, kde si vychutnala oběd. Akce se opravdu vydařila a po dvou letech, kdy se kvůli koronavirovým opatřením nemohla uskutečnit, byla velice příjemná a také netrpělivě očekávaná.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).