nahled

Francouzský podzim 2013

Dne 23. 10. 2013 jsme v rámci Francouzského podzimu navštívili Minikino a zhlédli francouzský film s českými titulky Hašišbába (v originále Paulette). Film se odehrával v problematické čtvrti na předměstí Paříže. Hlavní postavou byla nerudná důchodkyně Paulette s exekutory na krku, protože nezvládala svou finanční situaci. Dříve s manželem vlastnila malou kavárnu, kterou bohužel kvůli krachu musela prodat. V okolí zahlédne skupinku mladých dealerů a po zjištění velkého výdělku se rozhodne býti také dealerem. Nikdo jí vzhledem k jejímu věku nepodezřívá, a tak je velmi úspěšná a zákazníci se jen hrnou k „Hašišbábě“. Konkurence zuří a dojde k jejímu napadení.

Čirou náhodou přijde na trošku jiný způsob podnikání s drogami. Začne s kamarádkami péct dorty, zákusky a sušenky s konopím. Díky jejímu úspěchu se setká s velkým mafiánem ruského původu Tarrasem, který chce rozšířit klientelu i mezi školky a školy. Jenže toto se Paulette nelíbí a nechce mít s tím nic společného, ale mafiáni unesou jejího vnoučka jako rukojmího. Nakonec musí zasáhnout policie v čele s jejím zetěm, a tím se její podnikání provalí, ale v pečení a podnikání pokračuje dál v cizině.

Po filmovém představení jsme se vydali na procházku v centru města s francouzským výkladem. Seznámili jsme se s památkami a významnými budovami a rozšířili jsme svou slovní zásobu na téma město.

Vendula Prokopová, 4A8

Film Hašišbába mě rozhodně pobavil. Bylo vtipné sledovat důchodkyni, jak se dostává do společnosti mladých dealerů i do situací, které jí naštěstí tak tak prošly. Zároveň jsem v něm viděl i ponaučení, že zaplést se do tohoto byznysu není zrovna nejlepší. Po filmovém představení jsme se vydali napříč ostravským centrem, zhlédli památky a zapsali jsme si plno francouzských slovíček, související s městem. Francouzský podzim se mi jako každý rok, moc líbil.

David Frank, 4B8

Odlehčená komedie, při které vám vážný výraz na tváři rozhodně nezůstane.

Ivona Szturcová, 4B8

Rozhodně jsem nelitovala, že jsme po roce na Francouzský podzim zase šli. Film byl neskutečně vtipný a postava Paulette se během deseti minut zařadila mezi mé nejoblíbenější.

Věra Ocisková, 4A8

Voilà encore quelques opinions françaises: Nous avons vu le film intéressant qui s'appelle Paulette. C'est la comédie française. Nous avons été à Minikino Kavárna, endroit sympa. Les étudiant du français aiment l'Automne français!

Božena Klepšová, 8A8

"Le film Paulette qui a été realisé par Jérôme Enrico, était excellent. Dans le film, il y a la grand-mère quis´apelle Paulette. Elle va commencer à vendre des drogues, parce qu’elle n´a pas beaucoup d´argent. C´est la comédie drôle et nous avons entendu très belle langue française!

Magdaléna Chlebounová, 8B8

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).