nahled

Finále Školní florbalové ligy

Už pátým rokem na našem gymnáziu nechybí oblíbená Školní florbalová liga. Letos se do této soutěže zapojily 4 týmy namixované ze studentů od tercií až po oktávy. Snahou organizátorů bylo stejně jako každý rok poskládat co nejvyrovnanější týmy, i když i tohle bývá často velkým oříškem. Ani v této sezóně se nám nevyhly problémy s uvadající docházkou, což vyústilo v rozpad jednoho z týmů. To však nezabránilo ostatním, aby s chutí dohráli základní část, ve které každé z mužstev odehrálo 14 zápasů. Dlouhodobá část soutěže byla zakončena 2. ročníkem Florbalové noci, jež se stejně jako loni nadmíru vyvedla.

Poté následovalo play off, kde semifinále bylo soubojem druhého a třetího družstva po základní části. Série se hrála na 3 vítězná utkání. Na svůj tým si vzpomněla i hlavní hvězda ligy - Václav Jurdzin, který svou účast soustředil hlavně na vyřazovací boje, což se mu nakonec vyplatilo, protože dotáhl svůj tým do finále v poměru 3:0 na zápasy.

Ve finále, které se již potřetí hrálo dopoledne před zraky diváků, na něj čekal vítězný tým ze základní části s názvem Nová naděje. V něm se představilo tradiční ligové trio Bajger-Hulák-Skřipčák, jež ještě nechybělo v žádném z dopoledních finálových klání a působí pospolu skoro celou historii Šfl. Doplněno bylo o Tomáše Staška, Marka Tlolku (7A8), Jakuba Koběláře (7B8) a Martina Adámka s Martinem Štefkem ze 4B8. Za tým Frostíků nastoupil již zmiňovaný Václav Jurdzin, jenž do brány přibral spolužáka ze třeťáku Samuela Halamíčka, dále nechyběli prváci Jakub Lyčka s Quan Tue Tranem, Petr Stádník (4B8), Petr Červenka (7A8) a také další ze slavných florbalistů Rostislav Riger (8B8), jež si přál ještě před maturitou zažít florbalové prvenství i na našem gymnáziu, neboť se mu to zatím nepovedlo ani v Šfl, ani v pololetním turnaji.

Skvělé atmosféře posledního letošního zápasu nahrávalo ozvučení tělocvičny, o které se postaral Tomáš Mezenský a naše poslední záchrana Jan Pszczólka, který se nakonec obětoval i přesto, že se musel vyhnout zkoušení z dějepisu, na které se jako vždy pilně připravoval.

Samotný zápas začal gólem Skřipčáka zhruba po minutě hry. Všichni hráči Nové naděje se radovali a věděli proč, bylo to totiž naposled, co v zápase vedli. Poté si totiž slovo vzali hráči Frostíků, kteří své soupeře nepustili do vedení, a později už ani k míči. I když toto je trochu přehnané, je potřeba říct, že Frostíci měli jasnou převahu. Všichni hráči Nové naděje bojovali, dřeli, snažili se pokrývat útočné výpady soupeře, ale bohužel ani to nestačilo. Jurdzin s Rigerem navyšovali skóre, čas od času se duo starých organizátorů Hulák se Skřipčákem pokusilo o zdramatizování, snížili, i toto však bylo odměněno přívalem dalších branek ve vlastní síti, jimž nezabránil ani jinak skvělý brankář Adam Bajger, který se svou pílí vypracoval na brankářskou oporu svého týmu, a ani ve formě hrající Marek Tlolka, jenž vstřelil hattrick. Frostíci si tak došli pro titul a získali putovní pohár. Oslavy byly o to silnější, že z tohoto týmu si na pohár až na Václava Jurdzina a Petra Červenku sáhli všichni poprvé.

Tak toto byl letošní ročník Školní florbalové ligy. Je jen na vás, co nového přinese ten další.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).