Fenomenální úspěch našich studentů v literární soutěži

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR každoročně vyhlašuje soutěž s názvem Evropa ve škole. Tento projekt je určen všem školám, probíhá v kategorii literární a výtvarné a rozdělen je do dvou kol, krajského a celostátního.

S celorepublikovou konkurencí jsme se rozhodli poprat i my, na výzvu jsme tedy zareagovali. Už v loňském roce zabodovala práce Hanky Haľamové z letošní kvinty B. S napětím jsme proto očekávali, zda uspějeme také letos. Každá škola smí poslat 5 prací. My jsme v literární oblasti poslali do krajského kola čtyři bojovníky. V úspěch jsme doufali, jaké bylo však naše překvapení, když jsme se ve výsledcích dočetli, že se všechny čtyři práce umístily a postupují do celostátního kola.

A kteří nadějní literáti je stvořili a u poroty uspěli? 1. místo ve 3. kategorii - Hana Haľamová (5B8), 3. místo v téže kategorii Tereza Sládečková (5B8), 1. místo ve 4. kategorii – Eva Ertlová (4A4), 3. místo v téže kategorii - Lukáš Kaloč (4A4). Vítězům gratulujeme, k diplomům přidáváme knižní odměnu a s napětím budeme čekat na výsledky kola celostátního. Opět se ukázalo, že naši studenti umí zajímavě stylizovat své texty a jsou schopni obstát v konkurenci.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).