nahled

Exkurze Španělsko

Ve dnech 13. – 22. 6. 2019 se uskutečnil poznávací zájezd do severního a středního Španělska, jehož se zúčastnilo 47 našich studentů a vedli ho pedagogové Erika Kopečková, Rostislav Hlaváč a Vojtěch Vlček. Byl organizován CK PRO TRAVEL, která zajistila kvalitní průvodkyni i řidiče.

Během našlapaného programu jsme obdivovali pamětihodnosti, muzea, galerie, přírodovědné i zeměpisné zajímavosti. Nejprve jsme projeli zelené Baskicko - půvabný záliv v San Sebastiánu či moderní Guggenheimovo muzeum v Bilbau. Milovníci římské, a především středověké architektury - klášterů, hradů a katedrál, si pak přišli na své v Kastilii, a to hlavně v Burgosu, Segovii nebo Toledu. Skutečnou monumentalitu jsme poznali v sídle španělských králů El Escorialu či v památníku obětem občanské války v Santa Cruz del Valle de los Caídos.

Studenti mohli uplatnit své jazykové dovednosti, okusit španělskou kuchyni, mohli se svlažit v Atlantském oceánu nebo sledovat delfíny, žraloky či pandy v madridské zoo. Pomyslnou španělskou tečku představoval dynamický a moderní Madrid se svými třídami, paláci, náměstími a světoznámou galerií Prado. Zájezd jsme uzavřeli ve francouzském Colmaru, alsaském městečku, vyzdobeném hrázděnými domy a stovkami květin, kde jsme se také projeli na lodičkách.

Za 10 dní jsme opravdu hodně viděli, prožili, dozvěděli se spoustu nových informací a přes všechny nástrahy jsme se šťastně vrátili domů.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).