nahled

Exkurze do Evropské organizace pro jaderný výzkum - CERN

A je to tady! Událost, na niž mnozí z vás netrpělivě čekali, už klepe na dveře, a ne ledajaké. Brána, která se před vámi může otevřít, nepatří ničemu tuctovému, ale přímo Evropské organizaci pro jaderný výzkum - CERN. V termínu 16.-20. listopadu 2014 proběhne zájezd do Švýcarska, jehož součástí bude právě exkurze do sídla zmiňované organizace. A to není zdaleka vše. Jako malý bonus pro vás připravujeme návštěvu jaderné elektrárny Mühleberg. Celý, jak pevně věříme, bohatý program najdete níže. Exkurze potrvá pět dnů, z toho ve Švýcarsku strávíme 3 z nich. Příjemná je také informace o ceně zájezdu. Díky změně cestovní kanceláře se snížila, činí 5 000,- Kč, což zahrnuje dopravu, 2x ubytování se snídaní, pojištění a služby průvodce.

Jak se přihlásit

Pokud máte o zájezd vážný zájem (kdo by neměl), napište na matuska+cern@ghrabuvka.cz. Obratem dostanete odkaz na rezervační stránky cestovní kanceláře, kde je potřeba vyplnit osobní údaje (s kontakty na zákonné zástupce) a do 3. října uhradit zálohu 1 200,- Kč. Doplatek 3 800,- Kč pak má splatnost 25. října.

Do 21. září budeme posílat odkaz na rezervace pouze studentům gymnázia, ti mají přednost, poté pošleme odkaz i dalším, kteří napsali (tj. absolventům, příbuzným, kamarádům). S e-mailem tedy neváhejte! Kdo dřív přijde...

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit!

Událost na Facebooku
Program zájezduProgram zájezdu

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR

Odjezd v pozdních odpoledních hodinách od budovy školy, noční přejezd s potřebnými zastávkami.

2. DEN: KOSTNICE, RÝNSKÉ VODOPÁDY, JADERNÁ ELEKTRÁRNA MÜHLEBERG

Příjezd k Bodamskému jezeru, přejezd trajektem z Meersburgu do Kostnice. Procházka městem - Husův památník, muzeum J. Husa, románský minstr z 11. století, budova koncilu, pěkná promenáda podél Bodamského jezera. Přejezd k největším říčním vodopádům v Evropě - Rýnským vodopádům u města Schaffhausen. Řeka, která je v této oblasti široká 150 m, padá z výšky 23 m. Přejezd k jaderné elektrárně Mühleberg (Kernkraftwerk Mühleberg) nedaleko Bernu. Prohlídka elektrárny (zahrnující zajímavou filmovou prezentaci) s místním průvodcem. Odjezd na ubytování.

3. DEN: CERN, CHATEAU DE CHILLON, MONTREUX, ŽENEVA

Po snídani odjezd do Evropské organizace pro jaderný výzkum, mezinárodní organizace známé též pod zkratkou CERN. Dopolední prohlídka výzkumného střediska s místním průvodcem. Po poledni návštěva místního interaktivního muzea. Odpoledne přejezd okolo Ženevského jezera k hradu Chateau de Chillon. Prohlídka středověkého hradu ležícího na skalním ostrohu na břehu jezera. Pokračování v jízdě do Montreux - mondénního letoviska na břehu Ženevského jezera. Procházka městečkem. V podvečerních hodinách přejezd do Ženevy - prohlídka historického centra města, event. procházka podél jezera (zahrada růží, krásné parky). Návrat na ubytování jako minulou noc.

4. DEN: BROC, GRUYÉRES, BERN

Po snídani přejezd do městečka Broc - návštěva čokoládovny firmy Cailler-Nestlé (možnost nákupu čokolád) v nedalekém městečku Broc. Přesun do jednoho z nejhezčích švýcarských městeček - Gruyéres, které je proslavené nejen svojí malebností, ale také pěkným zámkem a výrobou sýra. Odpoledne zastávka v hlavním městě Švýcarska - Bernu. Procházka starým městem, které je půvabně situováno v ohbí řeky Aare, volný čas. Odjezd zpět do České republiky, noční přejezd s potřebnými zastávkami.

5. DEN: NÁVRAT DO ČR

Návrat k budově školy v poledních hodinách.

V ceně je zahrnuto:
  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu typu F1 po třech osobách na pokoji. Na pokoji je jedno široké dvoulůžko se společnou přikrývkou, nad dvoulůžkem je napříč jedna úzká postel s přikrývkou. Na pokoji je televize a umyvadlo, WC a sprchy jsou na chodbách, po každém použití WC následuje čistící proces
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna
V ceně není zahrnuto:
  • vstupné do navštívených objektů: pro studenty 10-20 CHFy
Poznámka:
  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků


nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).