ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Exkurze biologického semináře do Ústavu soudního lékařství a Mendelova muzea v Brně

09. 11. 2016
 Kristýna Georgieva a Michaela Pížová, 8A8, foto Lukáš Slouka,
23. 11. 2016

Dne 9. 11. se sedm statečných studentů biologického semináře společně s prof. Lukášem Sloukou vypravilo na exkurzi do Brna. Cílem naší cesty byl Ústav soudního lékařství a také Mendelovo muzeum.

I přes krušné, a hlavně velmi brzké vstávání jsme všichni už před šestou hodinou ráno seděli ve vlaku směr Brno. Po příjezdu jsme hned zamířili do Ústavu soudního lékařství, kde nás čekala přednáška a následně prohlídka menšího muzea. I přes nervozitu (a možná také neznalost) přednášejícího jsme se  ale nakonec s pomocí jeho kolegy dozvěděli mnohé zajímavosti o pitvách i nejrůznějších patologických jevech. Na fotkách jsme pak mohli vidět, jak kreativní lidé dokážou být, když už na tomto světe mají všeho dost. Na závěr nám pustili video pro silnější povahy – viděli jsme, jak doopravdy probíhá taková soudní pitva. Všichni jsme to překvapivě statečně ustáli. Prohlídku Ústavu soudního lékařství jsme pak zakončili v jejich muzeu, kde jsme mohli pozorovat nejrůznější části těl v roztoku formaldehydu.

Nabití novými vědomostmi a poznatky jsme náš výlet zakončili v Mendelově muzeu, kde jsme se dozvěděli něco o životě tohoto zakladatele genetiky. Po prohlídce Mendelova muzea už nám nezbývalo nic jiného než se s Brnem zase rozloučit.