nahled

Exkurze 8B8 - Praha

Ve dnech 11. až 13. září 2023 se žáci třídy 8B8 zúčastnili exkurze do našeho hlavního města, Prahy. Po dobu tří tropických dnů poznávali její kulturní klenoty a nasávali místní atmosféru. O nejsilnějších zážitcích píše zástupce třídy Jakub Danys:

Neviditelná výstava: Zažijte svět bez zraku

Naše dobrodružství začalo návštěvou Neviditelné výstavy, kde jsme vstoupili do světa nevidomých. Toto unikátní místo nám umožnilo prozkoumat svět temnoty a spoléhat se na naše ostatní smysly.

Národní divadlo: Opera Prodaná nevěsta

Naše kulturní putování pokračovalo návštěvou Národního divadla, kde jsme si užili operu Prodaná nevěsta. Toto operní představení nás okouzlilo nejen svým hudebním uměním, ale také dramatickým provedením a výbornými výkony herců a zpěváků.

Pražský hrad: Impozantní království na kopci

Další zastávkou naší exkurze byl Pražský hrad, symbol naší historie a kultury. Procházeli jsme se jeho nádvořími, navštívili katedrálu svatého Víta a pozorovali nádherné výhledy na město. Bylo to jako cesta časem zpět do historie.

Národní muzeum: Okno do minulosti a přírody

V Národním muzeu jsme prozkoumávali fascinující expozice věnované historii a přírodě naší země. Historické artefakty a vědecké sbírky nás zaujaly a pomohly nám lépe pochopit naši vlastní historii.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).