nahled

Evropské finále soutěže o nejlepší studentskou společnost JA-YE

Studentská firma KPI Group se stala vítězem národního finále soutěže Nejlepší studentská společnost Junior Achievement a držitelem Zvláštní ceny Nadace Vodafone. Získala tak právo reprezentovat Českou republiku na evropském finále této soutěže. Její 22. ročník hostila norská metropole Oslo.

Tým čtyř studentů aplikované ekonomie ve složení Matěj Kapošváry (prezident společnosti), Sabina Pilchová ze 7B8 a Aneta Flídrová, Martin Buček z 7A8 tak čekaly náročné přípravy výroční zprávy, prezentace, stánku a panelového interview, vše kompletně v anglickém jazyce.

logo KPI Group

Soutěž samotná probíhala od 4. srpna. KPI Group se rozhodně mezi 34 reprezentacemi neztratila a kupříkladu její pódiová prezentace patřila k nejvýše hodnoceným vůbec. Značnou návštěvnost zaznamenal i stánek obsahující pohyblivé elementy a předvedení praktického využití produktu P-work. Závěrečná panelová diskuse s odbornou mezinárodní jury jen potvrdila výbornou připravenost, odhodlání a spolupráci studentů.

Vedle soutěžní části pobytu měli finalisté příležitost shlédnout panorama fjordů či navštívit středověkou pevnost a budovu radnice a také se seznámit a spřátelit se studenty z jiných zemí.

Poslední večer se konalo slavnostní vyhlášení výsledků. Po ceremoniálním nástupu vlajkonošů a udělení dílčích cen (které obdrželo Norsko, Dánsko a Švýcarsko) došlo i na hlavní kategorii – soutěž o nejlepší studentskou společnost JA-YE. Na třetím místě skončilo Slovensko, druhé místo obsadili Dánové a trofej pro vítěze si (již pošesté) odváží Spojené království.

Třebaže KPI Group žádné ocenění nezískala, její zástupci bezpochyby zaujali originálním a nápaditým produktem i skvělou týmovou energií.

Rok práce ve studentské firmě tak jejím členům umožnil získat naprosto neocenitelné zkušenosti a dovednosti.

Tímto bychom chtěli za celou studentskou společnost KPI Group velice poděkovat vedení školy za stálou podporu, profesorce Szlaurové za neutuchající nadšení, práci a energii, kterou do nás vložila, partnerům, kteří pomohli uskutečnit mnohé naše projekty a také všem rodičům, studentům a přátelům, kteří nám jakkoli pomohli nebo alespoň fandili.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).