Europass

V červnu 2010 přišla na naše gymnázium nabídka účasti ve výtvarné soutěži pro studenty. Jednalo se o soutěž v rámci projektu Evropské unie ELP-DESK, která proběhla ve více evropských zemích, např. v Rakousku, Francii, Velké Británii, Itálii, Kypru a Řecku. Soutěžící měli vyrobit plakát, který by propagoval Europass Jazykového pasu, který má sloužit jako jednotný přehled o úrovni jazykových znalostí a zkušeností dosažených v jednom nebo více jazycích. Více informací o tomto nástroji i projektu bylo možné získat na webových stránkách www.elp-desk.eu.

Úkol pro studenty byl následující:

Vyrobit pestrý a zajímavý plakát v angličtině, který by přilákal mladé lidi k využití Europass Jazykového pasu. Plakát bylo možné nakreslit a vyrobit různou formou (barvy, koláž, pastelky, atd.), ale bylo možné použít i jakoukoliv moderní digitální technologii. Plakát musel obsahovat následující prvky:
  • Logo Europass Jazykového pasu (odkaz)
  • Logo projektu ELP DESK (odkaz)
  • Logo ECL konsorcia (odkaz)
  • Logo generálního ředitelství Evropské komise pro vzdělání a kulturu (odkaz)

Registrace do soutěže probíhala do 15. června 2010, kvůli omezenému počtu soutěžících za každou zemi zbývalo místo pro tři dvojice studentů. Každý zúčastněný student získal po zaslání plakátu USB disk a rovněž mohl vyhrát následující ceny:

1. cena: Notebook
2. cena: ECL Jazyková zkouška dle vlastního výběru zdarma
3. cena: Balíček jazykových knih a slovníků

Termín zaslání plakátu byl 15. září 2010.

Výsledky soutěže o notebook, ECL Jazykovou zkoušku a balíček slovníku byly vyhlášeny na Evropském dni jazyků v Bruselu na základě posouzení poroty vytvořené ze zástupců institucí Evropské unie.

Podařilo se nám získat tři dvojice studentek, kterým potom paní profesorka Magdalena Musialová poskytovala odborné výtvarné vedení. Organizační stránkou celé akce se zabývala profesorka Dagmar Štensová.

Soutěže se zúčastnily: Magdalena Chlebounová a Anna Mertová, Eva Hostovičáková a Barbora Tomíčková, Karolína Štětiarová a Tereza Misiarzová.

účastníci soutěže

soutěžní práce      soutěžní práce      soutěžní práce
(soutěžní návrhy)

Pořádající agentura Tempo, zastoupená Bc. Martinou Pilařovou, dodržela slovo a studentky dostaly USB disk, CD se slovníkem a propagační materiály.

Práce našich studentek byly prezentovány na mezinárodní konferenci Projektu ELP DESK v Bologni, která se týkala důležitosti jazyků. Porota, složená z účastníků partnerských zemí, rozhodla, že naše zástupkyně Eva Hostovičáková a Barbora Tomíčková obsadily 2. místo a vyhrály ECL Jazykovou zkoušku dle vlastního výběru zdarma. Karolína Štětiarová a Tereza Misiarzová obsadily 3. místo. Cena: Balíček jazykových knih a slovníků.

Bologna      Bologna

Ceny jim v únoru 2011 předaly zástupkyně agentury Tempo.

předání cen      předání cen

Chtěla bych moc poděkovat všem studentkám za jejich aktivitu, nápady, tvůrčí nasazení a vynikající umístění. Pomohly tak k reprezentaci školy na mezinárodním poli v rámci Evropské Unie.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).