nahled

English Nightingale

Letošní 5. ročník krajského kola ve zpěvu anglických písní pro střední školy a vyšší gymnázia English Nightingale se konal v úterý 1. 6. 2010 v kině Vítek v Ostravě–Hrabůvce. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích – sólisté a pěvecké sbory.

V první kategorii, kde vystupovaly pěvecké sbory, reprezentovali naši školu studenti Školního pěveckého sboru s  písní Battlefield ve vícehlasé úpravě, za kytarového doprovodu Davida Mejty z 1A4.

Úsměv na tváři i odborné poroty vykouzlilo vystoupení sboru Jeptišek z 5B8, který zazpíval za klavírního doprovodu Antonína Sedláře populární píseň I Will Follow Him.

Zajímavá úprava písně Mad World  pak zazněla v podání vokálně – instrumentální skupiny Rockový dinosaurus, studentek 6B8, s klavírním doprovodem Matěje Kapošváryho.

Odborná porota, která u obou kategorií hodnotila nejenom zpěv, ale rovněž celkový dojem a výslovnost,  jednotlivá sborová vystoupení pozorně sledovala a vyhodnotila vystoupení Školního pěveckého sboru na krásném 2. místě. BLAHOPŘEJEME !

Ve druhé kategorii, která byla určená nejen sólistům, ale také duetům, nás reprezentovaly  studentky Adéla Kocmánková a Eva Konečná, obě ze třídy 5B8. Ve dvojhlasé úpravě písně Paparazzi, za klavírního doprovodu Antonína Sedláře, rovněž z 5B8,  předvedly duet s velmi zdařilou barevně vyváženou vokální kompozicí. Obě studentky tak v  početné konkurenci získaly od poroty úžasné 3. místo. BLAHOPŘEJEME !

Všem soutěžícím děkujeme za příjemné hudební okamžiky a za úspěšnou reprezentaci naší školy.

 

nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).