nahled

English Active Week

Jakmile se naskytla možnost vyměnit týden obyčejného českého vyučování za intenzivní kurz angličtiny s rodilým mluvčím, nečekala jsem ani minutu a přihlásila se. Zpočátku jsem já i mí kamarádi pocítili obavy, že rodilému mluvčímu nebudeme rozumět a ztrapníme tak české studentstvo v očích cizinců. Naštěstí však nic nebylo tak zlé, jak se zprvu zdálo. Naše skupinka dostala jako lektora energickou Cait, která prolomila všechny ledy, a my mluvili anglicky zcela automaticky a dle jejích slov velmi dobře. Za ten týden jsme si doplnili znalosti o anglické gramatice, rozšířili si slovní zásobu, naučili se například, jak se chovat v běžných situacích a především jsme se odvážili nebát se mluvit. Poslední hodinu každého dne jsme si vyměnili lektory z druhé skupinky, a tak jsme poznali Nathana, který s námi hrál hry a odhalil několik potřebných slovíček, co se problematiky emocí či olympijských her týče.  Nakonec nám vůbec nebylo líto, že budeme muset dohánět učivo ve škole, protože málokomu se naskytne taková úžasná příležitost procvičit si angličtinu.

Megi Chlebounová, 6B8

V týdnu od 13. 2. do 17. 2. se uskutečnil anglický týden s rodilými mluvčími. V pondělí jsme se všichni nadšeně nahrnuli do anglické učebny, kde už na nás čekal Steve. Na první pohled vypadal hodně přísně, ale později se ukázalo, že je s ním sranda. Vyprávěl nám o svém životě. Nejvíce nás zaujaly příběhy o místech, která navštívil a jeho vášeň pro punk. Ze začátku byl Steve pořád umazaný od křídy, jelikož nebyl zvyklý na normální tabule, ale na interaktivní. Do pátku jsme měli za úkol vypracovat dva projekty. Jeden individuální, který mohl být téměř o čemkoliv (o městě, skupině, hercích, zpěvácích...) a skupinových, ve kterých jsme měli vymyslet nějaký produkt, jak by vypadal a jakým způsobem bychom ho propagovali. Myslím si, že celý týden byl pro všechny zajímavou zkušeností (i přesto, že jsme občas Stevovi nerozuměli) a jak by řekl Steve byl "cool".

Veronika Svrčinová, 5B8

During this February English Active Week was taking place with native speakers. It meant 6 hours of English language a day and 30 hours a week. All the week we spoke with our lector Cait who was great! We played a lot of games, practiced grammar and vocabulary but the most important thing of this week was fun which was present all the time. Three times a week we changed our lector for Nathaniel. He was very likeable too. Finally, on Friday we had to speak about some topics about Great Britain – music, actors, films… To sum up, I think it was an amazing experience and I hope that it will be repeated next year too.

 Martina Sywalová, 6B8


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).