nahled

Energy Streetball Ostrava

15. 6. 2021 reprezentovala dvě družstva, dívky a hoši, naši školu v turnaji Energy streetball v kategorii 16-19 let.

Turnaj proběhl na venkovní sportovní ploše mezi Karolinou a Trojhalím. Krásné slunečné počasí bylo ale příliš teplé, a tak dalo hráčům hodně zabrat.

Družstvo hochů ve složení David Vlček, 6B8, Matěj Kotala, 6B8, Jan Slaběňák, 3A4, a Štěpán Šeděnka, 3A4, muselo bojovat v obrovské konkurenci 14 družstev plné aktivních hráčů basketbalu. Přestože hráli kluci naplno, do finále se nedostali.

Děvčata Anna Bartková, 7A8, Zuzana Vlosinská, 2A4, Klára Válková, 2A4, a Klára Bittnerová, 2A4, začala turnaj vlažně, s prvními soupeřkami prohrála. Další zápasy hrály dívky už s vyšším sebevědomím a začaly vyhrávat, dostaly se do finále a o první místo si zahrály se stejným týmem, se kterým v úvodu turnaje prohrály. Skvělou hrou předvedly perfektní výkon a mezi sedmi družstvy získaly 1. místo a kromě krásného pocitu si odvezly i odměnu ve formě poukázky do Intersportu.