nahled

Ekologická olympiáda – Biokoridory a biobariéry

I letos se naši studenti zúčastnili ekologické olympiády. Zabojovat se rozhodly 4 tříčlenné týmy od kvinty až po septimu, z nichž 3. března vzešel ve školním kole vítězný tým tří šikovných studentek ze sexty A. Bylo jasno, do krajského kola nás pojede reprezentovat Nela Müllerová, která již měla zkušenosti z loňska, a spolužačky Anna Motyčková a Patricie Hefková.

Holky čekala spousta práce, musely se seznámit s ekologickými pojmy, které dosud neznaly, a vypracovat prezentaci s řešením problémů ohledně migračních koridorů a bariér v Moravskoslezském kraji. Tuto práci pak musely na místě obhájit před porotou odborníků.

Ve čtvrtek 6. 4. jsme se ráno vypravily do Frýdku, kde byl pro soutěžící připraven autobus, aby nás odvezl na místo klání – krásné horské chaty Charbulák ve Starých Hamrech. Protože se jedná o soutěž určenou ekologům a biologům, kteří se nezaleknou nepříznivého počasí, po testu museli studenti do terénu, kde na ně kromě vichřice a krup čekala část poznávačky a část pro zjištění podkladů pro praktický úkol a recesní představení. Pracovalo se až do večera, kdy byl program ukončen recesními scénkami.

Jelikož jsou holky ze sexty A, která nás pravidelně ohromuje stínovým divadlem, ohromily holky i porotu a v této disciplíně porazily všechna družstva. Druhý den čekala všechny přednáška k tématu letošního ročníku ekologické olympiády a pak již prezentace před porotou, která byla hodnocena nejvyšším počtem bodů ze všech úkolů.

Konkurence byla velká, 10 týmů, řada maturantů či studentů s ekologickým zaměřením. Naše studentky školu reprezentovaly velmi slušně a skončily přesně ve středu na hezkém 5. místě.

Děkuji za úsilí a čas, který musely přípravě věnovat.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).