nahled

Dvojité vítězství studentské firmy ChillUp - budeme dobývat Madrid a Lucern!

Slyšte, slyšte!

14. 4. 2016 se uskutečnil dlouho očekávaný soutěžní veletrh JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU a JA SKILLS FOR FUTURE FIRMA ROKU. Veletrhu se již tradičně zúčastnila i naše studentská firma, letos s názvem ChillUp, kterou zastupoval prezentační tým v následujícím složení: Petr Červenka, prezident firmy, Tomáš Vojkůvka, marketingový ředitel, Marek Tlolka, výrobní ředitel, Markéta Makarová, personální ředitelka, já, Adam Václav Bajger, technik a vývojář, a Marek Ferianc, náš průvodčí.

Veletrhu se celkem zúčastnilo 41 firem a většina z nich se také zúčastnila soutěže o nejlepší JA Firmu roku. Soutěž Skills for the Future, kterou zaštiťovala společnost Hyundai Motor Czech, s. r. o., probíhala současně s veletrhem.

Na veletrh někteří z nás museli dorazit o něco dříve kvůli komplikacím při dopravě zapůjčených vlakových sedadel. Nakonec jsme se ale na veletrhu všichni sešli a společně sestavili stánek ve stylu vlakového kupé.

Těsně před nalepením vnitřních stěn jsme díky neopatrnému soutěžícímu z jiné firmy o jednu ze stěn přišli. Byli jsme pod tlakem, nervózní, ale nehoda nás nerozhodila. Všechno dopadlo skvěle a na porotu, která navštívila náš stánek, jsme udělali obrovský dojem.

Když nás pozvali na pódium, polovině z nás se třásly ruce. V polovině prezentace nás zradil i prezentér. Vše jsme ale zvládli a opožděné snímky v prezentaci jsme dohnali. Po prezentaci jsem cítil ještě větší napětí, protože měla přijít panelová diskuze. Nebál jsem se, byl jsem dokonale připraven. Každý z nás byl dokonale připraven. Konkurence ostatních firem ale vypadala hrozivě.

Porota nás okamžitě přitlačila ke zdi a pokládala nám záludné otázky. Díky naší předchozí přípravě a konzultacím s paní magistrou Taťanou Szlaurovou a členy předchozích firem jsme nebyli zaskočeni téměř žádnou otázkou, až na jednu. Když se nás zeptali, proč jsme nevyužili stejného výrobce, který vyrábí polštáře do švýcarských vlaků, nikdo nevěděl, co přesně odpovědět. Situaci zachránila Markéta, která si vzpomněla, že ve Švýcarsku nemají polštáře z paměťové pěny a že tedy důvodem pro volbu našeho dodavatele byly vyšší nároky na kvalitu, než mají ve Švýcarsku. Po panelové diskuzi jsme byli nejistí. Neprodali jsme ještě ani jediný kus, a to byla z našeho pohledu velká nevýhoda oproti ostatním, kteří již třeba své výrobky prodávali.

Po třetí hodině se všichni začali shromažďovat u pódia. Mělo přijít vyhlášení. Začalo s menším zpožděním, to však jen zvedlo napětí mezi studenty. Každý byl zvědavý, jak to dopadne. Nejdříve byly uděleny méně významné ceny. Zmínil bych například cenu za týmového ducha, nejlepší stánek nebo za nejlepší finanční řízení. To hlavní ale následovalo až poté. Vyhlásila se JA Skills for Future Firma roku, soutěž, ve které šlo především o vytvoření konceptu výrobku do auta, a my jsme nevěřili vlastním uším, když zaznělo jméno naší firmy na prvním místě. Bylo to jako sen. Pokračovalo se vyhlašováním další hlavní soutěže, a to JA Firma roku. Naše naděje na obsazení prvního místa byly jen malé. Téměř jsme nevěřili, že bychom mohli dosáhnout na obě nejvyšší příčky. Přesně to se ale stalo skutečností, a my jsme jásali. Stali jsme se první firmou ve vítězné linii Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka, která dosáhla hned dvojnásobného úspěchu – jedeme reprezentovat ČR v červnu do Madridu a v červenci do Lucernu!!!

Toto vítězství nás však zavázalo k dlouhé cestě, a to nejen soutěží v JA, ale také napříč reálným trhem. Opravdovým úspěchem je totiž, jak já s oblibou říkám, fungující, stabilní a prosperující firma, a některá kritéria tak budeme ještě muset o něco zlepšit. Jak se říká, nikdo není dokonalý, a i my jsme si z veletrhu odnesli mnoho zkušeností. Věříme, že konečně dosáhneme i na přední příčky na mezinárodní úrovni, a dostaneme tak jméno naší školy do povědomí celé Evropy.

Chill with us!

JA Czech - tisková zprávaJA Czech - tisková zpráva

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).