Druhé kolo charitativní akce Běh pro Afriku

Po příznivém přijetí nápadu vyběhat peníze na převoz kol africkým dětem a jeho říjnové realizaci jsme se rozhodli podpořit opět myšlenku aktivním způsobem pomoci dobré věci a podpořit společnost Kola pro Afriku.

Pro běžce říjnového kola není způsob, jakým mohou africkým dětem pomoci, žádnou novinkou. Pro všechny ostatní, kteří na podzim zaváhali a nezúčastnili se, přinášíme základní informace.

Kdo se může zúčastnit – Každý, kdo je ochoten pomoci, zasportovat si, pobavit se. Nemusí se jednat jen o studenty naší školy, ale i o všechny jejich známé, rodinné příslušníky, kamarády, ale také všechny ty, kdo s naší školou sice nemají nic společného , přesto by chtěli pomoci. Nemusíte být zdatnými běžci, počet uběhnutých koleček závisí čistě na vašich silách a chuti propotit triko. A koneckonců ani běžet nemusíte, kolečka se mohou i ujít. Rozhodující není ani věk, zapojit se mohou mladí i ti s léty zkušenější. V podzimním kole měl nejmladší účastník 2,5 roku a nejstarší už nechal školní lavice dávno za sebou, běžel dokonce i pes, a to s regulérním startovním číslem.

Jak svou účastí pomohu – Každý běžec dostane listinu, na níž se snaží získat co nejvíce sponzorů pro svůj běh – ti se mu upíší částkou, kterou jsou ochotni zaplatit za každé uběhnuté kolečko. Oslovit může rodinné příslušníky, přítele, přítelkyni, známé, spolužáky, učitele…. A pak už záleží jen na něm, kolik koleček uběhne a k jaké částce se penízky darované jeho sponzory vyšplhají. Myšlenka akce je záměrně formulována takto, aby běžec byl motivován uběhnout co nejvíc, vyhecovat se k výkonu, zároveň aby akce spojila při sobotním odpoledni rodiny, známé, spolužáky, kteří tak aktivně stráví čas spolu se zdravým povzbuzováním. Pomohou potřebným a zároveň udělají něco pro svůj aktivnější život. Atmosféra, která zavládla na podzim, byla skvělá – zdatnější běžci povzbuzovali a čekali na své méně zdatné spolužáky, rodiče skandovali pro své děti, učitelé hecovali své studenty a naopak. Vše pak doprovázelo nejen funění běžců, ale i spousta smíchu.

Možné je ale také zaplatit jednorázové startovné, jehož výše záleží jen na možnostech a ochotě pomoci samotných účastníků. Myšlenka akce tak sice ztrácí trochu ze svého kouzla, vytrácí se to napětí, adrenalin, ale ochota pomoci zůstává, a ta si zaslouží uznání.

Jak se mohu přihlásit – zapiš se na listinu účastníků u knihovny. Nejsi-li z naší školy, můžeš se přihlásit na mailu bohmova@ghrabuvka.cz a listina pro sponzory ti bude odeslána. Nebo prostě můžeš v den konání akce přijít a přihlásit se na místě.

Kdy a kde to proběhne – Akce bude zahájena 25. 5. 2013 (sobota) ve 14:00 na běžeckém okruhu v Bělském lese, registrace začne v 13:30. Ve 14:00 bude oficiálně odstartováno, zapojit do běhu se ale můžeš i později. Běhat se bude cca do 17:00, pak bude akce ukončena. Po celou dobu bude pro všechny běžce i chodce zajištěno malé občerstvení na doplnění sil a kalorií (voda, sušené či čerstvé ovoce...), tak jako na regulérních běžeckých závodech.

Pokud tě naše akce oslovila, neváhej a zapoj se. Každý je vítán a každý účastník je vítězem. Vždyť ochotně pomoci, obětovat svůj volný čas, a navíc propotit triko pro někoho, kdo si momentálně sám pomoci nemůže, ale s naší pomocí se dostane ke vzdělání a pak pomůže třeba dalším mnoha dětem v Africe, to určitě stojí za tu námahu a odhodlání. A tu atmosféru, která celé akci vládne, taky nezažiješ doma na kanapi.

Neváhej tedy a připoj se. Věřím, že tentokrát se vyhecují i naši kantoři, obléknou triko a tepláky a změří s vámi své síly. Za sebe a za organizátory ze společnosti Kola pro Afriku, pro něž je akce organizována, slibuji, že tentokrát propotíme triko i my.

Jakékoli další dotazy ráda zodpovím na mailové adrese bohmova@ghrabuvka.cz.

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).