DOPPEL-U

DOPPEL-U se narodil roku 1982 v německé Jeně. Rapuje od roku 1998. Potom hledalo jedno sdružení spisovatelů hudebníka, který by při příležitosti Schillerova roku 2005 převedl 200 let staré verše do rapu. DOPPEL-U byl nejdříve skeptický, ale ze dne na den se z projektu stal trhák. Vydal své první album „Zeitgeist” a od té doby vystupuje doma i v zahraničí s projektem „Rap macht Schule” ve školách, knihovnách, kulturních a vzdělávacích zařízeních a také ve spolupráci s Goethe-Instituty.

DOPPEL-U pořádá koncerty a workshopy pro tisíce dětí ve školách v Německu a celé Evropě a povzbuzuje je, aby našly vlastní způsob, jak poznat klasiky. Práce s dětmi a mladými lidmi vedla rappera také k tomu, aby podporoval nejrůznější projekty na pomoc dětem.

Doppel-U v Ostravě

Jejich vystoupení se nám všem hrozně líbilo, i když jsme jim v písničkách mnohdy vůbec nerozuměli. :-D Ale když mluvili o tom projektu a tak různě, tak si myslím, že jsme se celkem i chytali a kdo ne, pro toho tam byl překladatel, který vše, co říkali, překládal do češtiny. Rozhodně bychom chtěli na více takových akcí.

Rap a němčina v soutěži Schiller-rap

Texty Schillerových básní v německém originále a instrumentální podklad jako základ pro rapovaný song. Přesně takové je téma soutěže Schiller-rap, která je určená teenagerům ve věku 10-18 let. Uzávěrka soutěže je 15.11.2008! Vítěz Ceny publika vystoupí společně se zpěvákem Doppel-U na akci „Rap-macht-Schule-Event" 2009 v Německu. Celkově se ve finále sejde 10 nejlepších songů, ze kterých internetoví fanoušci vyberou ten nejlepší! Všech deset finalistů však dostane šanci se zpěvákem DOPPEL-U nahrát své songy v profesionálním studiu v Německu.

Schillerovy texty

Podobné soutěže si kladou za úkol přilákat dospívající generaci k populárním a zábavným způsobům výuky němčiny. Účastníci si v praxi ověří svou znalost němčiny, pobaví se a navíc mohou ještě vyhrát zajímavé ceny. Podmínky a další informace o soutěži najdete na stránkách
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).