nahled

Dny otevřených dveří 2020

Tento rok se opět konaly Dny otevřených dveří, a to ve středu 15. ledna od 14 do 18 hodin a v sobotu 25. ledna od 9 do 13 hodin. Oba dva dny byla velká návštěvnost, především uchazečů o studium a jejich rodičů, ale také bývalých studentů a přátel naší školy.

Přivítat hosty měli za úkol někteří žáci z letošní studentské firmy Flun. Uvítací tým předal hostům také několik užitečných informací, než si je mohl převzít jeden z průvodců. Pro pohodovou, zajímavou či zábavnou prohlídku se dobrovolně přihlásili současní studenti, kteří uchazeče následně provázeli a seznamovali s naší školou.

Ve speciálních a odborných učebnách jste se mohli opět těšit na demonstrace různých pokusů z přírodních věd jako chemie nebo fyzika. V učebnách biologie jste mohli spatřit několik živých exponátů nebo nahlédnout do mikroskopu. Nemohly chybět také modely vyrobené v robotickém kroužku a výrobky 3D tiskárny, to vše v učebnách IVT, tedy informatiky a výpočetní techniky. Ovšem pokud vás zajímají spíše umělecké předměty, určitě jste nemohli přehlédnout bohatou nabídku ve výtvarné a hudební učebně. Jazykové učebny byly provoněny výbornými tradičními pokrmy a zákusky, které sami studenti připravili. V jedné ze tříd jste se mohli seznámit s humanitními předměty, jako jsou základy společenských věd a dějepis. Nechyběly ani prezentace klasických vyučovacích předmětů jako matematika a jazyk český. Prostory tělesné výchovy také nezůstaly prázdné, nýbrž překypovaly děním. Například ve velké tělocvičně se konal volejbalový turnaj absolventů, o kterém se dozvíte více v jiném článku našich webových stránek.

V atriu školy jste nemohli přehlédnout stánek naší studentské firmy s pestrou nabídkou úspěchů bývalých firem. Nechyběl ani prototyp jejich letošního produktu, a to desková hra s ekologickou tématikou s názvem Eco-city.

Fotek z tradičních školních aktivit a z nejrůznějších pobytů a zájezdů, jichž se mohli studenti zúčastnit, jste si mohli všimnout v některých vitrínách na chodbách školy. Doufáme, že jste zavítali i do školní knihovny. Kromě klasických děl zde naleznete i nejnovější nebo nejzajímavější knihy různých žánrů. Pokud Vám některé informace chyběly, jak ohledně přijímacích zkoušek, přípravných kurzů či fungování naší školy, byly pro vás připraveny schůzky s paní ředitelkou. Spoustu dalších uskutečněných aktivit můžete zhlédnout v přiložené galerii, ze které nasajete příjemnou atmosféru letošních Dnů otevřených dveří.

Děkujeme všem, kteří si udělali čas, navštívili naši školu a využili pestrého programu v našich učebnách!

Uchazečům přejeme také hodně štěstí u přijímacích zkoušek a v září na viděnou!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).