nahled

Dny otevřených dveří 2012

Na začátku každého roku "otevíráme dveře" naší školy, abychom umožnili zájemcům o studium nahlédnout do míst, která jsou veřejnosti běžně skryta. Oproti létům minulým jsme se však rozhodli, že tuto možnost nabídneme veřejnosti ve dvou termínech, a to ve středu 11. ledna a v sobotu 11. února. Vyšli jsme tak vstříc hlasům, které volaly po možnosti podívat se k nám bez stresu z toho, že se termín shoduje se dnem otevřených dveří na jiné škole, nebo že se k nám nestihnou zastavit po pracovní době. Sobotní termín pak nabídl také příležitost našim absolventům, aby se přišli podívat do míst, kde před léty sami studovali.

Že se tento krok setkal s pozitivním ohlasem, o tom svědčí skutečnost, že během obou těchto dnů bylo vyplněno na 163 anketních lístků, kterými jsme zjišťovali spokojenost návštěvníků s akcí a podněty, jak akci vylepšit v příštích letech.

No a jak jsme z pohledu uchazečů o studium, kteří odevzdali vyplněné anketní lístky, letos dopadli?

Přišli se podívat žáci ze 33 škol z poměrně široké oblasti. Tradičně nejpočetnější byla účast ze základních škol v nejbližším okolí, a to ze ZŠ Krestova a Dvorského, ze ZŠ ve Staré Bělé, ZŠ MUDr. Lukášové, Mitušovy 8 a 16 a ZŠ A. Kučery a Paskovská. Za zmínku stojí skutečnost, že jsme tradičně spádovou školou pro oblast Krmelína, Brušperku a Staré Vsi. Poměrně překvapivá pak byla účast žáků z Frýdku-Místku a dokonce i z Bašky. V poměru 2:1 pak převažovali mezi zájemci uchazeči o osmileté studium.

Potěšitelná je také míra spokojenosti s úrovní prezentace školy, průvodců z řad žáků i s přístupem pedagogů. Reakce typu „bylo to super“, „perfektně připraveno“, „vše připraveno a vysvětleno“, „výborní průvodci“ pak hovoří za vše.

A jaké podněty do budoucna se na anketních lístcích objevily? Šlo například o možnost předvedení ukázkové hodiny či poskytnutí teplého čaje, který by jistě v tyto mrazivé dny přišel všem vhod.

Nezbývá než poděkovat kolegům a žákům za nevšední nadšení, s jakým k akci přistoupili. Snad je potěší ohlasy, které po skončení dne otevřených dveří přišly elektronickou cestou:

„Vážená paní ředitelko,

včera jsem doprovodila svou vnučku na DOD na "vaší" škole. Vnučka už delší dobu projevuje zájem o osmileté studium na gymnáziu. Po včerejší prohlídce prohlásila, že podá přihlášku pouze na tuto školu, jiná ji nezajímá. Domů se vrátila nadšena a na mou otázku, co se jí líbilo nejvíce, odpověděla, že všechno. Ani se jí nedivím. Akce byla připravena na profesionální úrovni. Přívětivé chování pedagogů, jejich odborná zaujatost pro studijní obor, taktní a trpělivé chování provádějících studentů a vůbec celá atmosféra nás mile překvapila. Také interiér školy, učebny i chodby, jejich výzdoba - působí velmi "teple", ale zároveň nevtíravě.

Chci vám tímto, i všem pedagogům a také studentům, poděkovat za nevšední zážitek.“

„Dobrý den,

předně prosím přijměte poděkování vám, pedagogům i studentům za povedený Den otevřených dveří, naše dcera Ivona se ještě během návštěvy rozhodla pro vaši školu jako volbu číslo 1. Moc bychom si přáli, aby se její přání vyplnilo.“

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).