nahled

Divoká voda, skály, bumperball aneb Sportovní kurz v rakouských Alpách 2015

V neděli 6. 9. vyjelo 36 studentů septim a třetího ročníku společně s profesorkami Dymáčkovou, Kroupovou a Milatovou směr rakouské Alpy vstříc dobrodružství jménem sportovní kurz.

Cesta byla zdlouhavá, trvala zhruba 10 hodin, a do kempu jsme tak dorazili značně polámaní, ospalí a hladoví. Někteří dokonce i bez svých nových bot... Po příjezdu však na nás čekala teplá polévka, která alespoň lehce zahřála a zasytila. Pak už nezbývalo nic než zjistit základní údaje o dnech příštích, rozdělit se do chatek a vybalit si teplé věci na noc. Ač nebyl ještě ani pořádný podzim, teplota v noci rapidně klesala, a kdo neměl spacák, nezažil moc příjemnou noc.

Ráno následujícího dne jsme se už celí natěšení rozdělili na dvě skupiny a vydali se zdolávat divokou vodu či nedaleké feraty.

Raftařskou část čekal 24 km dlouhý sjezd řeky Möll, nejrůznější hry na lodi i ve vodě a v neposlední řadě také skok z asi 4 m vysokého dřevěného mostu. I přes počáteční strach a nejistotu však skočili všichni a mnozí (zejména dívky) tak překonali sami sebe.

Druhá skupina mezitím navštívila místní vodopád, a kdo chtěl, mohl se také vykoupat. Obtížnější částí programu však byly via ferraty. Tento horolezectví podobný adrenalinový zážitek byl pro spoustu z nás úkolem takřka nezdolatelným, téměř všichni však dolezli až do konce.

V úterý se jednotlivé skupiny vyměnily a vyzkoušely si tak i druhou část programu. Středeční den se nesl ve znamení turistiky. Naším cílem bylo okolí nevyšší hory Rakouska Grossglockneru, především pak vrchol Shere ve výšce 3031 m n. m. Vinou nehody místního cyklisty (povolána musela být i helikoptéra, vše ovšem dopadlo dobře) a následného čekání v zácpě, jsme se ovšem dosti zdrželi a nepodařilo se nám tak vyjít až úplně nahoru. Chatka ve výšce cca 2900 m n. m. byla přesto dostatečným úspěchem. Večer jsme si pak užili za zvuku hudby a chutě dortů, jelikož během pouhých dvou dnů narostl počet plnoletých studentů o 3 dívky, a vše tak bylo nutné oslavit. Neméně jsme také oslavovali jedny sedmnáctiny, a není tedy divu, že noc byla opravdu dlouhá.

Ve čtvrtek jsme se všichni vrátili zpět na vodu, a kdo chtěl, mohl vyzkoušet také dvojkánoi. Oproti začátku týdne přibylo vody a vln, "dvojky" tak měly ten správný říz a šmrnc. Na odpoledne plánovaná návštěva wellness se z důvodu zvýšení ceny vstupu nekonala a místo toho jsme se vydali k blízké soutěsce.

Páteční dopoledne jsme si pak užili nejrůznějšími hrami a soutěžemi pouze v kempu. Na výběr bylo mnoho nejrůznějších sportů od stolního tenisu přes badminton až po lukostřelbu, nejvíce jsme si však oblíbili bumperball. Fotbal v nafukovacích koulích byl skvělým zakončením skvělého týdne a padla nejedna zmínka o možné koupi čtyř balónů i pro školu (paní profesorko? :).

Na závěr bychom chtěli poděkovat nejen pedagogickému dohledu, ale hlavně všem instruktorům a pomocníkům z Campanuly za kurz plný skvělých zážitků a kvalitního programu.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).