nahled

Divadlo 2A8

V pondělí 21. 3. dopoledne se v hodinách jazyka českého proměnila třída 2A8 v divadelní sál. Studenti této třídy si pečlivě několik dnů připravovali svá divadelní vystoupení - pohádky a balady, a to Tři sestry a jeden prsten, Holčičku se zápalkami, Polednici, Sněhovou královnu a Malou mořskou vílu."Připravily jsme si divadlo Tři sestry a jeden prsten, protože děj tohoto příběhu je zajímavý. Již týden předtím jsme pilně cvičily. Na začátku jsme se však potýkaly s velkým problémem - nemohly jsme si zapamatovat text. Po dlouhých dnech nacvičování jsme měli předvést výsledek své práce. Ze začátku jsme byly nervózní, ale jakmile jsme začaly hrát, nervozita opadla. Na tom, které divadlo nás nejvíce zaujalo, se asi neshodneme, ale já si myslím, že velice povedená byla Polednice a Malá mořská víla."

Hrály: Hana Fukalová, Kristýna Georgieva, Katka Slobodníková, Eliška Venhudová, Veronika Batková, Eliška Bartková a Martina Homoláková.

text: Kristýna Georgieva


"Na pondělní divadelní představení jsme si vybrali pohádku Hanse Christiana Andersena Holčička se zápalkami. Připravili jsme si rekvizity, světelné efekty i kostýmy. A právě za kostým hlavní postavy Míši jsme dostali svou jedinou cenu. Ostatní představení se nám líbila všechna, hlavně však Malá mořská víla a Tři sestry a prsten."

Hráli: Michal Vašátko, Michaela Pížová, Natálie Rysková, Petr Červenka, Jan Janáček

text: Michal Vašátko


"Polednici jsme si vybrali z dvou důvodů - je krátká a lehká a také jsme měli dokonalého představitele polednice (Marka Tlolku). Kostýmy nebyly tak potřebné jako u ostatních představení, protože každá role byla poznat. Povedlo se nám to zahrát vtipnou formou. I přesto si myslíme, že ostatní představení byla lepší. Dostali jsme jediné ocenění za výborně zahranou dětskou roli."

Hráli: Jan Malucha (vypravěč), Tomáš Buček (matka), Petr Leník (dítě), Pavel Kandela (otec), Marek Tlolka (Polednice)

text: všichni společně


"Představení Sněhová královna bylo první a zároveň poslední divadelní představení. Nejoriginálnější kostým měl Tony Skřipčák alias zlá babka, který pobavil nejen vzhledem, ale i svou rolí. Sněhovou královnu jsme hráli proto, že v ní bylo nejvíce postav. Naše spolupráce by se dala ohodnotit známkou dostatečná. Před naší první premiérou před třídou jsme vůbec nic nenacvičovali. Přesto můžeme s úsměvem říct, že naše představení bylo excelentní. Každému jeho role dokonale seděla. Všem z nás se líbilo také chlapecké vystoupení Polednice a Malá mořská víla. Všechna představení našich spolužáků byla nad očekávání."

Hráli: Denisa Woznicová (sněhová královna), Tomáš Staško (Kaj), Monika Phamová (Gerda), Vojtěch Neuwirth (hodná babička), Tony Skřipčák (zlá babička), Ondřej Běnek (sob), Martin Sovják a Adam Bajger (vypravěči).

text: Denisa WoznicováOcenění:
nejlepší představení: Malá mořská víla
nejlepší mužský herecký výkon: Jan Pszczólka
nejlepší ženský herecký výkon: Eliška Bartková
nejbizardnější postava: Tony Skřipčák
nejlepší kostým: Michaela Pížová
nejlepší vypravěč: Tereza Boženská

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).