Divadelní představení Plešatá zpěvačka

Váháte ještě, zda navštívit divadelní představení Plešatá zpěvačka, které uvádí ostravské divadlo Komorní scéna Aréna? Pokud se stále rozhodujete, přečtěte si názory studentů oktávy B, kteří toto představení zhlédli 18. 11. 2015.


Má první divadelní zkušenost s žánrem, do kterého byla hra Plešatá zpěvačka koncipována, splnila svůj účel. Poznal jsem, v čem skutečná krása absurdního dramatu tkví. Umění improvizace a situační komika jsou zde velmi dobře uplatnitelné a jako divák musím říci, že i přes absenci příběhu či jakékoliv struktury mě drama pobavilo.

Tomáš Šindel


Ze začátku jsem se snažila ve hře orientovat, avšak po pár minutách jsem to vzdala a raději si užívala komiky postav, vtipů a slovních hříček. Z divadla jsem odcházela s bolestí břicha – ze smíchu, což se mi už dlouho nestalo. Vlastně se ani nedá říct, že hra děj neměla, ale abych na něj přišla, potřebovala jsem čas až do večera. Celé představení mě příjemně naladilo a i přes škaredé počasí venku mi ponechalo úsměv na tváři až do večera.

Barbora Kašparová


Absurdní drama Plešatá zpěvačka ve mně zanechalo velmi pozitivní dojem. Tento typ hry se mi líbil hlavně z hlediska humoru. U některých scén jsem brečela smíchy, což se mi v divadle ještě nikdy nestalo. Za mě nejlepší divadelní představení, na kterém jsem byla. Oceňuji také skvělé výkony skvělých herců.

Tereza Bruzková


Divadelní hra ve mně zanechala rozporuplné pocity. Byla tam samozřejmě místa, kde jsem se zasmál, ale celkově se mi představení moc nelíbilo. Na druhou stranu, něco takového jsem od absurdního dramatu asi měl očekávat, tj. absence děje a nějakého příběhu.

Aleš Chovanec


Má očekávání určitě absurdní drama předčilo. Představovala jsem si směsku scének bez dějové kostry, které na sebe nebudou navazovat, ale vůbec jsem si nedovedla představit, jak vtipné tyto scénky budou. Absurdní drama mě velmi zaujalo a budu se těšit na podobné divadelní představení.

Gabriela Holubová


Představení bych hodnotil určitě kladně. Nečekal jsem, že pojetí bude tak komické, byť tomu název odpovídal. Kdybych měl ještě příležitost, neváhal bych a směle vyrazil na další podobnou hru.

Jiří Hofírek


Aby si člověk užil absurdní drama, musí pochopit, že nic nepochopí. S tímto přesvědčením jsem si představení opravdu velmi užila. Líbily se mi herecké výkony, každému herci role dobře seděla. Ani jsem nečekala, že to bude tak komické a vtipné, že jsem skoro brečela smíchem. V budoucnu bych určitě ráda viděla další absurdní drama.

Aneta Opletalová


Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).