Divadelní představení Plešatá zpěvačka

Dne 28. 4. 2014 zhlédli žáci 3A4 a 7B8 divadelní představení Plešatá zpěvačka v podání herců Komorní scény Aréna. Režie této přes 60 let staré hry E. Ionesca se ujal Gregorz Kempinsky. Představení ztvárnil po svém a nezapomněl ani na dnes velmi moderní a žádanou aktualizaci.

A jaký ohlas si tento divadelní kus vysloužil u našich studentů?

Plešatou zpěvačku bych doporučila každému, kdo ještě nikdy neviděl absurdní drama a rád by ho "poznal", ale i zapřisáhlým odpůrcům tohoto avantgardního divadelního směru. A nebo všem, kteří mají pár korun navíc a chtějí se pořádně zasmát.

Tereza Golková, 3A4


Toto drama bylo podáno zábavnou formou, a to díky skvělým hereckým výkonům. Je zde dobře vidět, že když se skloubí tyto dvě skutečnosti, tak divák odchází z představení vždy absolutně spokojen.

Veronika Šmehlíková, 3A4


Pro mě naprosto nelogický zmatek, který se začal odehrávat na podiu ihned po začátku, jsem se snažil zprvu pochopit. Teprve po pár minutách, kdy jsem stále na nic kloudného nepřišel, mi to došlo – tady není nic k chápání. Až tehdy jsem pochopil krásu absurdního divadla a dokázal jsem si naplno vychutnat celou hru. Herci podali velice dobré výkony, dle mého názoru zejména Michal Čapka, a mně tak naprosto nic nebránilo ve vychutnávání si zejména vtipných scének a dialogů. Konkrétně mě velice pobavila zjevně moderně pojatá scénka s televizní soutěží a volajícím Celestýnkem.

Času stráveného při této hře rozhodně nelituju a mohu ji doporučit snad každému. Má poněkud slabší očekávání mnohokrát předčila a změnila mi pohled na divadlo jako takové.

Martin Paclík, 3A4Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).