nahled

Díky šikovné, chemicky smýšlející Terce, jsme v kraji

Pokud vás chemie baví a tento předmět vám jde, tak největší výzva, kterou si můžete dát, je uspět v chemické olympiádě kategorie B, která je určena posledním dvěma ročníkům gymnázia. Letos se našly 2 žačky ze septimy B – Tereza Lichnovská a Sandra Klímková, které se nezalekly nelehkých témat a rozhodly se absolvovat všechny 3 povinné části.

Nejprve věnovaly spoustu času vypracování vstupního domácího úkolu, kde často našly pomocné materiály jen v angličtině. Poté absolvovaly praktickou část v laboratoři. Titrace by byla fajn, na té není nic těžkého, ale poté musely spočítat spoustu příkladů, které rozhodně lehké nebyly. Vše se stupňovalo a u testu mi bylo holek fakt líto, některé úkoly, které si pro ně organizátoři připravili, jsme neřešili ani na vysoké škole.

Každopádně holky se se vším statečně popraly. Sandře utekl status úspěšného řešitele o pár bodů. Výsledek Terky stačil na postup do krajského kola, které proběhne hned začátkem ledna, tudíž má Terka program na vánoční prázdniny jasný. Přejeme jí hodně štěstí a ať u pohledu na vánoční cukroví vidí stále hvězdičku a ne cyklodekan.

nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).