nahled

Detektivkám na stopě - beseda v Knihovně města Ostravy

V pondělí 13. 11. naše třída 2B8 navštívila knihovnu v Ostravě-Hrabůvce. Téma znělo Detektivkám na stopě, takže jsme si již od začátku besedu velmi užívali.

Úkolem slečny knihovnice bylo poučit nás o tom, co je to detektivka a co tento žánr musí obsahovat, což se jí určitě povedlo. Dále jsme se dozvěděli, co je to alibi, daktyloskopie a jiné detektivní pojmy. Všichni už víme, jaký typ otisků máme a že první detektiv nebyl člověk, ale liška z bajky od Ezopa. Seznámili jsme se s nejznámějšími literárními detektivy a jejich autory, např. s Herculem Poirotem od Agathy Christie. Závěrem besedování jsme si prošli křížem krážem celou knihovnu a rovnou jsme si nějakou tu detektivku vypůjčili.

Besedu jsem si velmi užila, stejně tak i celá třída. Dozvěděla jsem se mnoho nových informací a moc se těším, až společně knihovnu znovu navštívíme.

Isabela Hermová, 2B8V pondělí 13. 11. 2017 se třída 2B8 vydala do Knihovny města Ostravy v Hrabůvce na besedu. Beseda byla na téma detektivky.

Dozvěděli jsme se, kdo je zakladatelem detektivek, kdo byl prvním detektivem, poznali jsme známé autory a mnoho dalších zajímavostí. Nechybělo ani několik ukázek detektivních filmů a seriálů a trocha hádání, kdo je kdo. Také jsme poznali spoustu zajímavých pojmů z odvětví kriminalistiky, jako například alibi, pitva, balistika nebo grafologie. Na závěr jsme si mohli prohlédnout a půjčit knihy.

Mně osobně se beseda velmi líbila, protože jsme vyslechli hodně zajímavostí. Rozhodně bych ji doporučil i ostatním třídám.

Jáchym Hořínek, 2B8

nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).