nahled

Den Země trochu jinak

Taky už vám jdou všechna omezení a zákazy na nervy? Co takhle využít volný čas jinak než sezením u počítače a protáhnout si tělo? Jste pro? Koronavirová výzva předmětové komise tělesné výchovy je tady! V týdnu 19.-25. dubna můžete spojit procházku s tréninkem, a velmi užitečnou aktivitou navíc – úklidem. Není však úklid jako úklid, takže se neděste, doma to nebude!

Halda Hrabůvka - místo, kde jsme potkávali v minulých týdnech spoustu z vás, a které je blízko naší školy, si to určitě zaslouží. Vezměte si s sebou pytel na odpadky a rukavice a sbírejte vše, co do přírody nepatří. Nebojte se zapojit kamarády nebo další členy rodiny. Se svými úlovky se nezapomeňte vyfotit a vložte je na školní fb k příspěvku Den Země. Pokud by se vám zdála procházka málo, můžete si za každý nalezený odpadek udělat 10 dřepů nebo kliků. Fantazii se meze nekladou! A kudy se tam dostanete? Nejsnadnější přístup je ve směru od Hrabové. Projdete podchodem a asi po 30 metrech zahnete po pěšince vlevo nahoru do kopečka. Úklidu zdar a koronaviru zmar!

A protože jsme hraví, soutěžit, a třeba i vyhrávat nás baví, spojíme tuto naši akci s akcí Ukliďme svět, která probíhá pod záštitou Českého svazu ochránců přírody. Když tedy budete uklízet, a třeba i dřepovat a z dobrého skutku se radovat, pořiďte nakonec fotografii vás a všech pokladů, které jste našli, nebo jen odpadků, které jste posbírali. Fotografie a informaci, kolik zhruba kg odpadků jste uklidili, kolik z toho je určeno k recyklaci (je fajn sbírat tak, že u sběru rovnou třídíte – plasty, sklo, směsný odpad) a zda jste mladší či starší osmnácti let, pošlete na email: klimkova@ghrabuvka.cz nebo kolonicna@ghrabuvka.cz, vždy jen jedné z nás. My se už postaráme o to, aby se tyto informace dostaly na potřebná místa.

A komu by bylo líto, že se na haldu do Hrabůvky nedostane, a chtěl by se zapojit, ten ať vyrazí kamkoliv, protože odpadků je bohužel všude hodně. Čím více míst uklidíme, tím Den Země více podpoříme.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).