nahled

Den poezie aneb Básně v obraze

15. 11. 2023 se atrium školy po roce opět zaplnilo do posledního místa diváky a naši studenti excelovali na prknech, která znamenají svět. Přestože zadání celorepublikové akce se nám zdá rok od roku zapeklitější, i letos jsme si s ním poradili a variace na téma Básně v obraze byly víc než pestré.

Zpívalo se, recitovalo, hrálo divadlo, nechyběly obrazy, animace, vlastní kresby studentů, oktáva si dokonce i v rámci svého vystoupení zatancovala. Co vám mám povídat! V duchu zadání to byl večer jak MALOVANÝ, vše šlo JEDNA BÁSEŇ. Nikdo nebyl POD OBRAZ, naopak všichni BYLI V OBRAZE. OBRÁZEK o talentu našich studentů si všichni udělali víc než skvělý. Ale co bych tady BÁSNILA a BARVILA V RŮŽOVÝCH BARVÁCH něco, co PŘIBARVIT vůbec nepotřebuje. Kdo byl, ten viděl na vlastní oči!

Celým večerem nás s bravurou provedla Alex Traplová, vystoupil školní pěvecký sbor, dramatický kroužek a studenti snad ze všech ročníků. A u některých vystoupení se i plakalo, ať už smíchem, nebo dojetím. Oktáva B nás pak rozplakala hned dvakrát. Jednak vtipem svého vystoupení, jednak smutkem z toho, že to bylo jejich poslední zapojení do Dne poezie. A rozloučili se s šarmem, vtipem, extravagancí sobě vlastní. Budou nám chybět!

Zároveň je to pro nás všechny výzva do nového ročníku. Kdo zaplní tuto mezeru? Laťka je vysoko a my se ji budeme snažit udržet. Takže lehce pozměněnými slovy klasika: Jedno představení Dne poezie padlo, ať žije to další!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).