nahled

Den poezie

Jak už vyplývá z verše, který uvádí náš článek, čas je relativní. Každopádně ale rok se s rokem sešel a 15. 11. se naše škola opět rozezvučela písněmi, recitací, divadlem. Den poezie je pro nás totiž už tradicí, jíž si pravidelně zpestřujeme dlouhé listopadové večery. A jinak tomu nebylo ani letos. Jan Skácel nám sice svým veršem Je včera, bude dnes a byla zítra pěkně zamotal hlavu, ale nebyli by to naši studenti, aby si se zapeklitým zadáním neporadili.

Časem se to v našich vystoupeních jen hemžilo. A protože víme, že čas nejsou jenom peníze, a že když dočkáš času jako husa klasu, vzejde z našich pokusů, nácviků, přebreptů a zkomolenin opět skvělé představení, bylo na co koukat. Sál byl naplněný diváky do posledního místečka. O jejich komfortní pocit se skvěle postarala studentská firma, která ví, že kultura se nejlépe vychutnává s kávou či čajem a dobrým zákuskem. Vše měli skvěle připraveno.

A co se dělo na jevišti? Tam to prostě žilo. Celým pořadem nás bravurně a nápaditě provedla Alexandra Traplová. Diváci si mohli poslechnout řadu písní Vlkem a beránkem počínaje přes Pískajícího cikána, píseň Klidná jako voda až po závěrečné Poděkování za jablko. A mezi tyhle písně byla vložena divadla O Komenského zděšení z pohledu na proměny školství v průběhu času v provedení dramatického kroužku či o Epochálním výletu 7B8, tentokráte za účelem zrušení fyziky. Chudák pan profesor Kotek!

Recitovalo se ve velkém stylu – klasika, moderna, vlastní studentská tvorba, slam poetry, chybět nemohly samozřejmě verše Jana Skácela, dokonce i s hudebním doprovodem. A k tomu flétna.

Diváci se dojímali, smáli, pískali a tleskali do rytmu, žasli, co vše naši studenti dovedou. Prostě Den poezie opravdu s velkým D. A za to patří dík asi stovce našich studentů, která na Dni poezie vystoupila, našim každoročním skvělým zvukařům Jakubovi Veličkovi a Matějovi Martiníkovi, studentské firmě a mým kolegům, kteří jednotlivá vystoupení připravovali. Laťka je stále velmi vysoko a já věřím, že ani příští rok ji nebudeme podlézat.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).