nahled

Den otevřených dveří aneb Ve své nabídce nejsme vůbec skromní

Středeční den otevřených dveří je sice již minulostí, ale před námi je druhý termín, tentokrát sobotní, a my nehodláme ze své nabídky v ničem ubrat, právě naopak. Na co se tedy můžete těšit?

Pro všechny, kdo tíhnou k přírodním vědám, máme jasný důkaz, že fyzika, chemie, biologie nejsou jen hromadou vzorců, rovnic, biflování z učebnice. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jaká je vaše síla, zjistíte, jak vypadá blecha nebo jak chutná moučný červ (máte-li odvahu samozřejmě). Pokud se už nemůžete dočkat, až budete mít řidičák a auta jsou pro vás tou pravou hračkou, můžete si skrz mobilní telefon vyzkoušet jedno takové vozítko řídit. Na škole nám totiž funguje robotický kroužek, v němž jsou naši studenti schopni vyrobit kdeco. A pro ty nejotrlejší zde máme pokusy chemické. Pokud jste se někdy spálili, víte, jaká je to bolest. Naši chemici vám dokážou, že vám mohou hořet dlaně, a to bezbolestně. Přidáme i hořící kapesník, který neshoří, tajné písmo či pěnivou sloní pastu.

Pro všechny, pro něž jsou přírodní vědy španělskou vesnicí a tíhnou právě spíše k té španělštině, angličtině, němčině, francouzštině, máme na programu spoustu jazykových soutěží. A protože i láska k jazyku prochází žaludkem, je pro vás připraveno typické občerstvení v duchu daných zemí. Ochutnat můžete nealkoholickou sangriu, churros, pravý anglický čaj, frankfurtský věnec, schwarzwaldský dort a troufneme si i na pravý vídeňský řízek. A že to vše naši studenti umí připravit, dokazuje i to, že na opozdilce nezbyl ani drobeček.

V tělocvičně vás čeká vrcholná sportovní podívaná. Studenti se k nám totiž rádi vracejí i po zdolání maturitní zkoušky, takže jsme je letos vyzvali k absolventskému volejbalovému turnaji.

Za dějepis vás necháme ovlivňovat osudy lidí v naší minulosti a díky naší interaktivní metodě výuky sami do dějin vstoupíte. Moderní technologie nám totiž dávají neomezené možnosti a my se jich nebojíme využít.

Zatoužíte-li po umění, určitě nevynechejte naši výtvarnou dílnu. I tady vás čeká malý dáreček, který si můžete odnést domů. Jen tak to ale nebude. Musíte si ho sami vyrobit! Ve školní knihovně zase zjistíte, že četba na naší škole není jen seznam povinných knih, „které vlastně nikdo číst nechce“. U nás najdete Hunger games, Hru o trůny, severské detektivky, napínavé thrillery, horory... Prostě vše. Ročně za knihy utratíme okolo 20 000 Kč a nic, co by zapadalo prachem, nekupujeme.

A pokud prahnete po co nejširším penzu informací ohledně přijímacích zkoušek, fungování naší školy, tak je na vás připravena sama naše paní ředitelka, a ta ví úplně všechno!!! Takže neváhejte, v sobotu jsme tady pro vás od 9:00 do 13:00 hod.

více fotek najdete na našem facebooku!
nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).