nahled

Den jazyků

V úterý 19. 2. 2019 žáci nižšího gymnázia opět slavili na naší škole již tradiční Den jazyků. I letos všichni terciáni v hodinách angličtiny připravovali krátké divadelní výstupy inspirované klasickými pohádkami, ale i moderními televizními pořady. V atriu školy pak sklidili velké uznání od svých mladších spolužáků z prim, kteří se už teď těší, až za dva roky na jevišti vystoupí sami.

Žáci sekund si měli možnost v zábavných hodinách němčiny, francouzštiny a španělštiny vyzkoušet, který z jazyků je pro ně tím nejbližším a který z nich si vyberou k dalšímu studiu. Určitě jim pomohli nejen vyučující cizích jazyků, se kterými se mohli seznámit, ale i studenti z vyššího gymnázia, kteří se na přípravě programu aktivně podíleli a své nadšení pro jazyk rádi předali dál.

Ani kvarty nepřišly zkrátka. Šikovní, nadaní a zapálení angličtináři ze septimy pro ně připravili a sami zrealizovali hodinu angličtiny plnou her a zábavy. Ve druhé části programu pak angličtinu nahradila čínština, se kterou nás přijela seznámit naše bývalá absolventka Magdalena Chlebounová, které patří velký dík.

Z ohlasů studentů je jasné, že akce se opět povedla, a my děkujeme všem vyučujícím a studentům, kteří se podíleli na její přípravě. Už teď se těšíme na další ročník.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).