nahled

Den jazyků

Ve čtvrtek 1. 2. 2018 jsme konec prvního pololetí na naší škole oslavili tradičním Dnem jazyků. Všichni žáci nižšího gymnázia měli možnost prožít tento den trochu netradičně. Spolu s nimi se do akce zapojila i více než čtyřicítka jejich starších spolužáků, kteří pomohli vyučujícím cizích jazyků se složitou organizací. Všem těmto jazykovým nadšencům, fotografům a filmařům moc děkujeme!

Žáky sekund čeká brzy výběr druhého cizího jazyka. Volba to není jednoduchá, proto nemůže být nic lepšího, než si hravou formou užít hodinu němčiny, španělštiny a francouzštiny na vlastní kůži, a svou volbu si tak ulehčit. Terciáni už mají zvládnutou angličtinu natolik, aby mohli celé pololetí pracovat na ztvárnění scének, krátkých divadelních výstupů, které nejen nacvičili, ale i sami vymysleli. Odměnou jim pak je potlesk jejich spolužáků z primy, sekundy a kvarty, kterým svými nápaditými příběhy zpestřili dopoledne. V primách si kromě kulturního zážitku mohli žáci i zazpívat a formou kvízu se dovědět spoustu zajímavých informací o světových jazycích.

Letošní Den jazyků se opět povedl. Velkou zásluhu na tom mají hlavně naši šikovní žáci, kteří opět ukázali, co všechno už umí a jak moc je cizí jazyky baví, ale také jejich kantoři, bez jejichž trpělivého vedení by Den jazyků nebyl takovým, jakým každoročně je. Všem za to patří velký dík a už teď se moc těšíme na Den jazyků 2019.nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).