Den jazyků

Ve čtvrtek 28. 1. 2016 se konal tradiční Den jazyků. Jak jsme ho prožili?

Francouzština: Vše mě pobavilo, poznala jsem pár nových slovíček. Kankán byl nejlepší, užila jsem si plno legrace. Program byl výborný a já už vím, proč jsem si francouzštinu zvolila za druhý jazyk.

Španělština: Nejlepší. Zaujala mě, překvapila i pobavila, a jelikož jsme ji měli jako první, tak mě i unavila.

Němčina: byla hlavně naučná, příliš mě nebavila a spíše mě zklamala. Den jazyků mě utvrdil v mém rozhodnutí, který jazyk si vyberu. Jen je škoda, že na výběr není i ruština.

Megi Zaydlarová, 2A8

Den jazyků se mi moc líbil, hlavně španělština. I když vím, že na ni chodit nebudu, oslovil mě zábavný program. Jaký jazyk si vyberu, už jsem měla dávno rozmyšlené, takže mi Den jazyků s výběrem nepomohl, ale program stál za to.

Nela Buchtová, 2A8

Nejvíce se mi líbila francouzština, kde jsme tančili kankán. Konkurovala jí španělština se svými býčími zápasy. Němčina také nezklamala, ale písemný test k naučnému filmu o Německu a Rakousku nebyl až tak zábavný.

Markéta Tlolková, 2A8

Den jazyků se letos vážně vydařil a pomohl zajisté spoustě lidí při rozhodování, který cizí jazyk si vyberou jako druhý. Učitelé a studenti španělštiny si pro nás přichystali velmi zábavný program. V němčině jsme se dozvěděli spoustu informací o německy mluvících zemích. V poslední hodině byla na programu francouzština. Myslím, že to bylo vyvrcholení, jak má být. Co se většině studentů líbilo nejvíce, byla ukázka francouzského tance kankánu.

Děkuji kantorům a studentům za jejich snahu a přeji hodně štěstí všem sekundánům při jejich volbě. A primáni se mají rozhodně na co těšit!

Kristýna Ulmannová, 2A8

Primány čekal jiný program. V malé tělocvičně naší školy jim žáci tercií předvedli scénky v anglickém jazyce. Vybrat mezi nimi to nejlepší šlo dosti těžko, protože všechna představení byla opravdu zábavná a do detailu propracovaná. A co je hlavní, studenti tercií si při nácviku užili spoustu legrace.

Den jazyků se mi velmi líbil, protože tam byla spousta zajímavých příběhů. Nejvíce se mi líbila pohádka O veliké palmě.

Lucie Dlouhá, 1B8

Stínové divadlo o 91leté Sněhurce bylo uspokojivé. Písničky v reálném životě byly pěkné. Zprávy byly nejlepší. A vůbec nejlepší What else? O veliké palmě bylo úžasné.

Martin Šmatera, Jan Hájek, Petr Nikel, Michal Matějka, 1A8

Ani kvarty nezahálely.

V první hodině měli kromě nás španělštinářů možnost okusit si tento jazyk i ostatní, kteří se španělštině nevěnují, a to za pomoci naší španělské rodilé mluvčí a dvou starších studentek. Nejdříve jsme zhlédli ukázku ze známého španělského seriálu, jehož název jsem už bohužel zapomněla :). Potom jsme se rozdělili do dvou týmů a hráli španělské pexeso na interaktivní tabuli. Skončilo to remízou, a proto si sladkou odměnu zasloužili všichni. Na závěr hodiny jsme si celá třída na svých mobilních telefonech zahráli hru Kahoot, ve které jsme hádali španělská slovíčka.

Druhá hodina byla pro mě o mnoho zajímavější. Zatímco většina studentů se odebrala do třídy na „zábavnou hodinu angličtiny plnou her“, několik z nás zaujala možnost odejít na „tajnou aktivitu“, kterou vymysleli dva starší studenti. Nakonec se z toho vyklubala zábavná hra Městečko Palermo v angličtině s trošku upravenými pravidly. Na konci hodiny nás opět čekala sladká odměna a mini-soutěž pro dvojice. Dostali jsme písmeno a se svým spoluhráčem jsme na střídačku říkali anglická slovíčka. Kdo se jako první zasekl, prohrál. Já bohužel prohrála :(

Celkově se mi Den jazyků velmi líbil a už se těším do vyšších ročníků, kdy snad budu moci pomáhat s přípravami či s aktivitami pro mladší studenty :).

Jana Geržová, 4B8


Fotogalerie na facebooku školy

Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).