nahled

Den jazyků 2023

První pololetí tohoto školního roku žáci nižšího gymnázia zakončili po dvouleté covidové pauze opět tradičním Dnem jazyků. Den před pololetními prázdninami se školní atrium změnilo v divadelní sál, ve kterém naši terciáni předvedli primánům divadelní adaptace balad Karla Jaromíra Erbena v anglickém jazyce. S těžkou látkou si poradili více než dobře, takže představení Polednice, Vodník, Svatební košile i Zlatý kolovrat vyvolala u diváků bouřlivý potlesk.

Ve stejné chvíli se žáci sekund poprvé seznamovali se všemi dalšími jazyky, které se na naší škole vyučují. Prožili hodinu francouzštiny, ruštiny, němčiny a španělštiny, seznámili se s vyučujícími i studenty z vyšších ročníků, kteří se jim svůj druhý cizí jazyk snažili přiblížit zábavnou formou. Teď už mají jasno, který cizí jazyk chtějí od příštího školního roku studovat.

V kvartách si žáci vyzkoušeli aktivity v anglickém jazyce, které si pro ně připravili výborní angličtináři z 5B8, 6A8 a 7A8. Maruška, Verča, Hanka, Terka, Adéla, Daniela, Magdalena, Jirka i Robin dokázali zaujmout a zkusili si na chvíli roli učitelů. Velký dík si zaslouží nejen oni, ale i všichni ostatní studenti vyššího gymnázia, kteří se do akce zapojili a společně s vyučujícími cizích jazyků pomohli ukázat, že studium jazyků není jen dril, ale hlavně velká zábava.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).