nahled

Ohlédnutí za Dnem jazyků

V pátek 28. 2. 2020 jsme si opět vyzkoušeli, že učení cizím jazykům nemusí být vůbec nuda. Vyučující angličtiny, němčiny, francouzštiny a španělštiny spolu se svými pomocníky, studenty vyšších ročníků, připravili dopoledne plné zábavy, nových poznatků, kreativity a dobré nálady. Den jazyků jsme si užili všichni a děkujeme všem, kteří si tuto akci přišli prožít s námi!

Prima

Co jsme dělali? Užili jsme si divadelní výstupy žáků tercií, kteří zpracovali známé pohádky Oscara Wilda.

Divadla ke Dni jazyků se mi líbila, protože jsem se naučila nová slovíčka a bylo to zábavné.
Kateřina, 1B8

Sekunda

Co jsme dělali? Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli netradiční hodinu francouzštiny, španělštiny a němčiny.

Den jazyků byl super, moc jsme si to užili. Poznali jsme kulturu všech tří zemí. Zpívali jsme francouzskou píseň a tančili kankán v hodině francouzštiny, utíkali před býkem ve španělštině, naučili se základní kroky valčíku a ochutnali párky s netradičními přísadami v hodině němčiny.
Matěj, 2B8

Chutnalo nám jídlo, nemuseli jsme se učit. V němčině hráli Rammsteiny, dozvěděli jsme se nové věci.
Ondra, Tonda 2B8, 2B8

Tercie

Co jsme dělali? Napsali jsme scénář, vyrobili kulisy a kostýmy, naučili se texty, natrénovali výslovnost a divadelní projev, stali se herci…, ale hlavně se královsky bavili!

Den jazyků byl pro nás velký zážitek, který začal už v hodinách angličtiny, při kterých jsme nacvičovali naše krásné vystoupení. Byla to spousta práce, ale moc jsme si to užili. Při nácviku byla spousta zábavy, stmelilo to náš kolektiv a také rozšířilo slovní zásobu. Myslíme si, že budoucí tercie si přípravu divadla příští rok také užijí. My se už těšíme na příští Den jazyků, až zažijeme zase hromadu zábavy jako tento rok. Děkujeme našim profesorkám angličtiny, že s námi měly spoustu trpělivosti. - Žáci 3A8

Kvarta

Co jsme dělali? Besedovali jsme s pěticí studentů z 8A8 o jejich pracovních a studijních zahraničních zkušenostech.

Výklad studentů o studiu v zahraničí se nám líbil a nadchl nás, dozvěděly jsme se díky nim o dalších možnostech studia v rámci naší školy a bylo skvělé slyšet o všem od lidí, kteří si to sami vyzkoušeli a zahrnuli nás svými zážitky. O studiu v zahraničí rozhodně přemýšlíme. :)
Barbora, Viktorie a Kateřina, 4A8


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).