ghrabuvka.cz
Articles in English Deutsche Artikel Artículos en español Articles en français Статьи по-русски Trang tiếng Việt

Den boje proti AIDS

02. 12. 2013
 Mgr. Jana Sládková,
04. 12. 2013

1. prosinec je den, kdy si lidé na celém světě připomínají oběti, které podlehly zákeřné nemoci AIDS. Bohužel AIDS je i nadále na vzestupu, neboť počet infikovaných i nemocných na celém světě roste, což vyplývá z nejnovějších údajů Společného programu OSN pro AIDS (UNAIDS) a Světové zdravotnické organizace (WHO). HIV pozitivních lidí je nyní na světě 39,5 milionů. Z toho 2,3 milionů jsou děti mladší 15 let. V letošním roce bylo nově infikováno 4,3 milionů osob, 65% z nich ve státech subsaharské Afriky. Nejvýrazněji se epidemie šíří ve východní Evropě a střední Asii, kde ve srovnání s rokem 2004 došlo k více než sedmdesátiprocentnímu nárůstu počtu nově infikovaných HIV. Počet obětí AIDS jen za letošní rok dosáhl téměř 3 milionů.

I tento rok se naše škola připojila a zavzpomínala na oběti AIDS a lidi nakažené virem HIV. V hale školy bylo možné si zakoupit svíčku nebo červenou stužku, a vyjádřit tak solidaritu s těmito nemocnými.

Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří si zakoupili svíčku a stužku. Zároveň taky děkuji studentkám 6B8 Barboře Kašparové, Tamaře Kučerové a členům kroužku První pomoci za pomoc při organizaci celého dne.