nahled

Den boje proti AIDS

1. prosinec je den, kdy si mnozí lidé na celém světě připínají na klopu červenou stužku a připomínají si tak den boje proti AIDS. Dávají na vědomí ostatním, že podporují HIV pozitivní v jejich nelehkém osudu a nechtějí se smířit s jejich diskriminací. Ukazují tím také své odhodlání proti AIDS bojovat a to tak, že vědí, jak se před HIV infekcí chránit.

V rámci tohoto dne se na našem gymnáziu konala již tradiční akce Den boje proti AIDS, která letos byla spojena s charitativní sbírkou Červená stužka. Každý, kdo měl zájem podpořit dobrou věc, si mohl za symbolickou cenu zakoupit u studentů 6B8 červenou stužku a svíčku a zapálit ji na papírové pyramidě. Zároveň probíhala během velké přestávky soutěž o zajímavé ceny. Velice nás těší, že se do soutěže zapojili hlavně studenti prim.

Součástí vzpomínkového dne byl také prodej červených stužek, v rámci výše jmenované sbírky jej zajišťovali studenti 5A8, kteří velmi ochotně nabízeli stužky kolemjdoucím a studentům naší školy a především širokou veřejnost informovali o této zákeřné nemoci, jejím přenosu, ochraně apod.

V rámci sbírky naši studenti vybrali 5 940 Kč, které byly odeslány na účet České společnosti AIDS pomoc, a. s.

Všem studentům a vyučujícím, kteří se zapojili, moc děkujeme!

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).