nahled

Den Armády ČR

V úterý 20. února 2024 se na naší škole uskutečnil Den Armády ČR. Přijeli profesionální vojáci z Krajského vojenského velitelství Ostrava pod vedením kapitána Martina Ogořálka.

Akce se účastnili studenti kvint a prvního ročníku, kteří se ráno sešli v aule, kde si vyslechli úvodní přednášky o Armádě ČR a zahraničních misích. Potom se všichni přesunuli do tělocvičen a posilovny, kde po jednotlivých skupinách absolvovali celkem 5 stanovišť.

Ve velké tělocvičně si vyzkoušeli použití ochranných prostředků – maska, pláštěnka, dozvěděli se o nasazení ostřelovačů v bojové akci. V malé tělocvičně studenti získali velmi zajímavé a praktické informace o přežití ve volné přírodě. Na chodbě si mohli vyzkoušet střelbu na laserové střelnici. Páté stanoviště bylo v posilovně, kde si mohli vyzkoušet některé prvky poskytování první pomoci.

Tato akce umožnila studentům seznámit se s fungováním naší profesionální armády, mohli si sami vyzkoušet některé činnosti, které musí každý voják zvládnout, a dozvěděli se mnoho užitečných rad, které se dají využít i v běžném životě.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).