V tomto školním roce jsem připravila ve spolupráci se studenty septim a 3A4 náplň dějepisného semináře.
Chystáme se navštívit odborná historická pracoviště - archiv, muzeum a vyjet do nejbližších zajímavých měst jako je Opava, ale i kousek dál a navštívit metropole Moravy Brno a Olomouc.
V úterý 27. 9. 2011 jsme absolvovali výukový program v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě. Pestrou prezentaci o dějinách, památkách a přírodních pozoruhodnostech pro nás připravila paní Leparová. Na závěr nás seznámila s elektronickým katalogem, s možností členství, výpůjční službou mezi knihovnami a rešeršemi. Tyto informace se budou studentům hodit, protože jedním z jejich výstupů je napsání seminární práce nebo práce v rámci Středoškolské odborné činnosti.
A jak se beseda líbila? Přečtěte si některé názory posluchačů.
V úterý 27. 9. 2011 jsme se my, nadšenci dějepisného semináře, vydali spolu s p. profesorkou Štensovou do Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě na přednášku, abychom nasbírali nové vědomosti o Ostravě.
Někdo si může myslet, že přednáška v knihovně je nudnou záležitostí, ale opak byl pravdou. Dozvěděli jsme se zde mnoho zajímavých informací nejen o historii, ale také i o demografii, přírodních i kulturních památkách, poznali jsme ostravská nej i známé osobnosti, pocházející z Ostravy ať už z oblasti sportu, hudby, divadla, či literatury. Pro každého se tady něco našlo.
Dne 27. září jsme v rámci dějepisného semináře navštívili zajímavou besedu v Moravskoslezské vědecké knihovně. Formou prezentace s názvem Toulky Ostravou jsme se dozvěděli mnoho nejen historických zajímavostí o našem městě. Sympatická paní knihovnice nám i přes malé technické problémy rozšířila naše již tak široké obzory. Zároveň bychom chtěli poděkovat paní profesorce Štensové za zajištění této přednášky.
S besedou v knihovně jsme byly velice spokojeny. Dozvěděly jsme se zajímavosti o Ostravě, její historii, současnosti, stavbách a osobnostech. Velice užitečné pro nás byly informace o chodu knihoven, zejména knihovny vědecké. Děkujeme.