nahled

Dějepisná olympiáda ročník 2017/2018 - školní kolo

Dějepisná olympiáda je jednou ze soutěží, kterou každoročně vyhlašuje MŠMT. Je určena žákům 8. a 9. tříd a odpovídajícím ročníkům víceletého gymnázia. Předmětová komise dějepisu na našem gymnáziu každoročně láká žáky k účasti v této zajímavé soutěži. Máme mezi absolventy i současnými studenty řadu úspěšných řešitelů, kteří se probojovali až do krajského kola, kde získali vynikající umístění.

Tento ročník je věnován 100. výročí vzniku samostatného Československa, které naše země oslaví příští rok. Tematické zaměření: "To byla první republika aneb Československo v letech 1918-1938".

Školní kolo proběhlo v listopadu, účastnilo se 28 zájemců. Testové otázky se týkaly významných událostí a osobností. Řada otázek se zabývala národnostním složením, průmyslem, ale i architekturou a módou. Vítězem školního kola se stal Michal Dušenka, 4B8, který bude školu reprezentovat v okresním kole. Na druhém místě se se shodným počtem bodů se umístili Magda Loskotová a Vojtěch Kukol z 4A8. Eva Řepková z 4A8 obsadila 3. místo. Úspěšní řešitelé obdrželi knižní odměny. Všichni soutěžící si zaslouží pochvalu. Míšovi držíme palce, aby navázal na své loňské úspěchy, kdy se probojoval do krajského kola.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).