nahled

Dějepisná olympiáda – školní kolo

Ve čtvrtek 30. listopadu 2023 proběhlo školní kolo dějepisné olympiády s tematickým zaměřením: Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí (Čechy, Morava, Slezsko). Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.

V první kategorii určené nižšímu gymnáziu zvítězil opět Lukáš Karlík se ziskem 54 bodů z 60. Na druhém místě skončil Matyáš Kubalák s 48 body a v těsném závěsu se umístil Maxmilián Ožana se 45 body. Všichni ze třídy 4A8.

Ve druhé kategorii bylo měření sil našich dějepisářů ještě vyrovnanější. Nejúspěšnějšími z 16 studentů vyššího gymnázia byli se shodným počtem 57 bodů Ondřej Dvořák, 3A4, a Jan Jeřábek, 5A8, druhá skončila s 54 body Hana Vojkůvková ze třídy 7A8 a se stejným počtem 47 bodů, ale nižším ziskem v rozřazovací otázce, se umístil na krásném třetím místě Karel Uvíra z 8A8.

Vítězové pokračují automaticky do okresního kola, o případných dalších postupujících rozhodne organizátor. Všem účastníkům děkujeme a našim zástupcům budeme držet palce v dalším kole, které proběhne v lednu 2024.

Veškeré výsledky z obou kategorií najdete vyvěšeny na dveřích kabinetu 135.

nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).