nahled

Dějepisná olympiáda - školní kolo

V pondělí 5. prosince 2022 proběhlo školní kolo Dějepisné olympiády s tematickým zaměřením: „Rozdělený svět a Československo v něm – 1945-1992“. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií.

Kategorie I. byla určena pro tercie a kvarty a zaměřila se na československé dějiny v evropském kontextu. Vítězem se stal Lukáš Karlík z 3A8, který dosáhl plného počtu bodů. V těsném závěsu se umístil Marián Drbohlav z 3A8 a shodný počet bodů a třetí místo si rozdělili Marek Foltýnek z 4A8 s Matyášem Kubalákem z 3A8.

Ve II. kategorii, které se účastnilo 18 studentů VG, byly výsledky rovněž velmi vyrovnané. Studenti si museli poradit s otázkami zasazenými do šiřšího světového kontextu, přičemž nejlépe si s nimi poradil Štěpán Švancer z 8B8, těsně za ním se ztrátou 1,5 b Richard Guth z 4A4 a se ztrátou 2 b na vítěze se na třetí pozici umístil Marek Skupien z 8A8.

Vítězové postupují automaticky do okresního kola, o případných dalších postupujících rozhodne organizátor. Všem účastníkům děkujeme a postupujícím budeme držet palce v dalším kole, které proběhne v lednu 2023.

nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).