nahled

Dalších 855 afrických dětí na cestě do školy aneb My a Kola pro Afriku

V sobotu 11. října 2014 proběhla v Ostravě-Koblově další nakládka kol, získaných od českých dárců, směřujících do africké Gambie. Velký podíl na úspěchu této akce má i naše gymnázium. Oba plně naložené kontejnery se totiž podařilo zaplatit z peněz získaných z celorepublikové akce Sněhuláci pro Afriku 2014, jíž jsme byli pořadateli. Celkově se tak z částky 305 000 Kč financovala přeprava čtyř kontejnerů, zhruba 900 kol už děti v Gambii na cestu do školy využívají od jara, momentálně naložené kontejnery s dalšími 855 koly a spoustou náhradních dílů by na místo určení měly dorazit zhruba za tři týdny.

Nepomohli jsme však jen zorganizováním Sněhuláků a ziskem zmíněné částky. Na naší škole stále funguje sběrné místo, kam mohou lidé vozit svá již nevyužívaná kola, která pak společnost Kola pro Afriku sváží do Koblova, dobrovolníci z Nové šance a lidé ve výkonu trestu je opravují a chystají na cestu do Afriky. Některá z naložených kol tak měla zcela jistě přestupní stanici právě u nás na škole.

A v neposlední řadě jsme se zapojili také do samotné nakládky. Zde bych chtěla moc poděkovat našim studentům z 5B8 i absolventům (Lucii Uhrové a Evě Hostovičákové z loňské 8B8), kteří neváhali navzdory sobotě a brzkému času vstát, dopravit se na osmou hodinu do Koblova a po celý den pomáhat s nakládkou kol, programem pro děti, organizací akce. Počasí nám naštěstí přálo, práce šla od ruky, atmosféra byla příjemná, tak už ve čtyři hodiny odpoledne plně naložené kontejnery opouštěly brány koblovského skladu vstříc cestě za africkými dětmi a my jsme s dobrým pocitem ze smysluplné akce odcházeli do svých domovů. Já navíc s hřejivým pocitem, jak skvělé studenty máme na škole, když neváhají svou volnou sobotu zasvětit charitativní akci.

Vážím si jejich přístupu a ještě jednou jim za jejich pomoc děkuji.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).