nahled

Další úspěšná výprava do krevního centra

V rámci projektu „Hajdy do registru“ se v pondělí 26. 11. 2018 vydala další skupina statečných studentů našeho gymnázia do Krevního centra FN Ostrava, aby poprvé darovali krev. A i když to nebylo jednoduché a našim dárcům se kromě nervozity stavěly do cesty těžkosti jako chudokrevnost či nespolupracující žíly, nakonec vše dobře dopadlo a do registru dárců krve se zapsalo dalších deset studentů.

Blahopřejeme všem a děkujeme celému personálu krevního centra za milé přijetí a vzornou péči, kterou nás pokaždé zahrnují.

Zpětné vazby studentů:

Bylo to příjemně strávené dopoledne obohacené vědomím, že někomu můžu zachránit život. Pondělní dopoledne jsme společně se spolužáky a v doprovodu paní profesorky Kopečkové a Mecové navštívili naše ostravské Krevní centrum ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě. Samotný odběr všichni statečně zvládli a odcházeli jsme domů s dobrým pocitem.

Sice jsem byla darovat již podruhé, ale i tak to byl úžasný a ojedinělý zážitek, zčásti kvůli pocitu, že mi právě z těla pumpují cizí lidé půl litru mé vlastní krve, ale především kvůli tomu, že tím budu moct někomu pomoci v nesnázích.

Již podruhé jsem se zúčastnila školní akce, která zahrnovala odběr krve. Já i spolužáci jsme byli odhodláni pomoci a doufali jsme, že vše v pořádku zvládneme. Bohužel jsem tentokrát odcházela zklamaná. To ovšem neznamená, že až budu moci jít znovu, nepůjdu! Tímto bych chtěla poděkovat našim profesorkám, že tuto akci organizují.

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).