nahled

Czech-it v Praze aneb Návštěva soukromé rezidence amerického velvyslance

Ve středu 17. 6. 2015 se náš prezentační tým ve složení Tomáš Šindel, Tomáš Krupník, Nikola Sýkorová, Šárka Königová, Jiří Adámek a Adam Pudich v doprovodu paní profesorky Mgr. Taťany Szlaurové a paní ředitelky Mgr. Šárky Staníčkové vydal do Prahy na tradiční slavnostní Award Ceremony uzavírající aktivity JA Czech ve školním roce 2014/2015. Vše probíhalo v soukromé rezidenci pana Andrewa Schapiro, velvyslance Spojených států amerických.

Po příjezdu do Prahy a dobrém obědě v jedné z místních restaurací jsme se vydali k nedalekému sídlu pana velvyslance v Praze 6. Při příchodu před bránu samotné rezidence probíhala kontrola občanských průkazů a zavazadel, po níž jsme byli ochrankou vpuštěni dovnitř a následně požádáni o odložení našich cestovních tašek. Již od příchodu jsme se kochali krásou celé budovy a její přilehlé zahrady. Připadali jsme si jako na zámku a nemohli uvěřit, že se nám dostalo té příležitosti vidět rezidenci na vlastní oči.

Ve tři hodiny začal oficiální program, přičemž jsme si vyslechli úvodní slovo pana velvyslance Andrewa Schapiro, pana Michala Nebeského, předsedy správní rady JA Czech, a pana Josefa Müllera, ředitele JA Czech. Velvyslanec USA společně se zástupci JA Czech předal trofeje a certifikáty studentům a učitelům za umístění získaná v průběhu školního roku v programech a soutěžích JA Czech. Celý program jsme pak zakončili prezentací naší firmy Czech-it, poprvé v anglickém jazyce.

Celá Award Ceremony byla pro nás jistě velkým zážitkem a určitě také velmi cennou zkušeností, na kterou do konce života nezapomeneme.

nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).