nahled

Coolinaření s Albertem – krásné 4. místo ve finále

Jak jste se již mohli dočíst, 2 týmy naší školy postoupily do semifinále soutěže o zdravém vaření. Možná i díky Vašim hlasům nakonec do finále postoupil tým WeAndMe šikovných holek ze sekundy A ve složení Veronika Okonová, Anna Bartková a Meg Zaydlarová.

Celostátní finále dětské kuchařské soutěže „Coolinaření s Albertem“ proběhlo v sobotu 28. května ve Škole vaření Chefparade v Holešovické tržnici v Praze. Ve 3 věkových kategoriích soutěžilo 31 týmů ze 12 českých krajů.

Tříčlenné týmy měly za úkol připravit před zraky odborné poroty pohoštění z předem daných druhů ovoce a zeleniny a odpovědět na kvízovou otázku z oblasti zdravé výživy. V porotě zasedli šéfkuchaři Školy vaření Chefparade Vladimír Palička a Jan Hajný, novinářka Darina Křivánková, odborník na výživu RNDr. Pavel Suchánek, manažerka komunikace značky Albert Barbora Vanko a zástupce Zdravé 5 Blanka Lišková. Porotci hodnotili nápad, kreativní ztvárnění, složení i výslednou prezentaci pokrmu. Na přípravu pokrmu měla družstva 25 minut a postupně se vystřídali všichni od nejmladších dětí z mateřských školek až po nejstarší kategorii určenou žákům druhého stupně ZŠ a víceletých gymnázií.

Naše holky se úkolu zhostily skvěle, nechaly si vyrobit krásná trička s názvem týmu, naučily se bezchybně teoretické podklady, ale hlavně se naučily základy carvingu – vyřezávání do ovoce a zeleniny, a tak pro ně nebyl problém ohromit porotu labutí z pomeranče či ředkvičky i krásnými zeleninovými květy. Jediné, co jim porota vytkla, bylo, že nevyužily veškeré suroviny. Možná i proto se neumístily v první trojce, ale to vůbec nevadí, protože obsadily krásné 4. místo z jedenácti možných, a hlavně si odvezly spoustu zážitků, novou zkušenost a poučení pro další rok.

Holkám za snahu a čas, který přípravě na soutěž věnovaly, děkujeme.

nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).