nahled

Coolinaření s Albertem – dejte holkám hlas

V rámci výchovy ke zdraví jsme našli v sekundě B dvě nadějné kuchařky - Kláru Holkovou a Terezu Strnadovou, které se rozhodly účastnit celostátní talentové soutěže Coolinaření s Albertem. Jejím smyslem je podpořit u dětí a mladistvých znalost zásad správné výživy a zároveň podpořit umění kreativní přípravy jednoduchých pokrmů. Soutěžní disciplínou byla příprava studeného párty pohoštění pro 4 osoby v cenové relaci do 100 korun českých.

Klárka a Terka připravily malinový koktejl zdobený mátou, ledový salát s kozím sýrem a ořechy a také jednohubky s pomazánkou s medvědím česnekem. Pomazánka porotu zaujala nejvíce, možná si ji i připravili, protože my jsme měli možnost ji v hodině ochutnat a byla výtečná.

Soutěže se účastnilo 551 týmů ve třech kategoriích. Klárka s Terezkou postoupily v kategorii Maxicoolers do semifinále, kde již bude rozhodovat o postupu do národního kola hlasování veřejnosti. Proto se podívejte na stránky http://www.zdrava5.cz/kucharska-soutez a týmu Kuchtičky jedničky dejte prosím hlas. Hlasovat jde opakovaně v pětiminutových intervalech. Hlasování bude probíhat od 13. 5. do 19. 5. 2015. Za holky děkuji a přeji jim hodně štěstí.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).