nahled

City and Guilds English Language Contest 2012/13

Poslední dobou jste se na našich internetových stránkách mohli dočíst o narůstajících počtech talentovaných studentů, kterým se podařilo pokořit zkoušky FCE a CAE. Tyto testy anglického jazyka jsou, jak jsme byli nesčetněkrát ujištěni, mezinárodně uznávané, a navíc dobře vypadají v životopisu. A tak není divu, že když jsme se doslechli o soutěži na nich založené, neodolali jsme a vydali se naši školu reprezentovat.

Jako reprezentanti jsme byli vybráni už před několika měsíci, a to rozsáhlými testy anglických poslechů a porozumění anglickým textům. Pravda, první linie nás bojovníků, která se umístila na zlaté příčce obou soutěžních kategorií Communicator B2 (Stanislav Riger) a Expert C1 (Jakub Beránek), byla donucena odstoupit ještě před finálním kolem, ať už kvůli zákeřné chorobě nebo nepříznivé konstelaci hvězd, ale to nám plány nijak nezkřížilo. Do finále se vstříc testům ze slohových prací a z ústního projevu vydala Eva Spáčilová (Communicator B2) ze třídy 7A8 a já, Linda Vyvialová (Expert C1) za 8A8.

Celostátní kolo této soutěže se konalo 25. 1. 2013 v Praze. Po příchodu do budovy nás přivítala nemalá fronta ostatních účastníků a jejich profesorů, čekajících na registraci. Za kategorii Communicator B2 se dostavilo neuvěřitelných 54 studentů ze všech koutů republiky. Eva Spáčilová se mezi nimi umístila na krásném 28.-34. místě. Já jsem, spolu s dalšími 42 studenty, soutěžila v kategorii Expert C1, kde se mi podařilo obhájit 11.-15. příčku. Obě jsme svými výsledky předstihly zástupce jazykových gymnázií.

Mezi hodinami, kdy jsme čekaly na zkoušky z konverzace a na výsledky, pro nás bylo připraveno několik prezentací v anglickém jazyce, např. zábavný seminář “The Rat Race“ od zástupců nakladatelství časopisu Bridge nebo přednáška o správné výslovnosti v podání zakladatele webu helpforenglish.cz. A přestože letos jsme na zlatou příčku nedosáhly, věřím, že není důvod to nezkusit příště, přesně podle motta soutěže City & Guilds: „Believe you can!“

nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).