nahled

ChillUp ve finále v Madridu

Ve středu 1. 6. jsme se s prezentačním týmem vydali na dalekou cestu za evropským finále prestižní soutěže Skills For the Future, které našlo místo svého konání ve španělském městě Madrid, proslulém především svými špičkovými fotbalovými týmy. Skills For the Future však není sportovní soutěží, nýbrž soutěží podnikatelskou. S naším HeadPadem, polštářem z paměťové pěny, jsme se rozhodli konkurovat zahraničním studentským firmám ze Slovenska, Rakouska, Rumunska, Velké Británie i samotného Španělska.

Prostředí soutěže bylo úžasné, pořadatelé přátelští, profesionální a vstřícní. Po příletu nás seznámili se všemi podstatnými detaily programu a následně probíhal zahajovací a seznamovací ceremoniál. Sotva jsme vydechli, již jsme brzo ráno vstávali, abychom se dopravili do nedaleké budovy společnosti Hyundai Spain, kde se v přízemních prostorách konalo zmíněné finále. Po několika technických obtížích, jako byla stabilizace autosedadla, nalepení polepů stánku a jiných zapeklitostech, jsme dokončili přípravu a začali se plně soustředit na naši prezentaci. Každý nasadil úsměv, skryl únavu a s nadšením se jal vysvětlování, kdykoli někdo prošel kolem. Krom porotců se na soutěži pohybovali také náhodní kolemjdoucí, dobrovolníci z JA Europe a JA Spain a ostatní účastníci. Využili jsme všeho, co jsme se ve firmě naučili, aby byl výsledek co nejdokonalejší. Do karet nám však nehrály polštáře, které se opozdily, a tak jsme museli prezentovat s našimi staršími modely, které byly o malinko méně zajímavé. Po náročném dni jsme se konečně vrátili do hotelu a na chvíli vydechli. Nejnáročnější část byla za námi.

Po odpolední prohlídce města, nákupu suvenýrů, především skvělých španělských potravin, jsme se večer sešli na slavnostní večeři a napjatě čekali, až se přejde k vyhlašování. Po několika úvodních projevech a dvou předkrmech se začalo vyhlašovat pět postupujících, kteří budou prezentovat na pódiu. Toho jsme se nebáli, neboť jsme se na tuto možnost náležitě připravili. Bohužel však naše příprava nebyla odměněna a my jsme se mezi postupující nevešli. Byl to náramně silný moment a velice nás všechny zarmoutil. Po chvíli jsme už ale zase sledovali prezentace postupujících a porovnávali je. Nepochybně nejlépe vymyšlenou prezentaci měli Slováci. Zahrnuli do ní hudební podklad, herecké prvky, vše bylo dynamické a plné energie. Proto jsme našim sousedům přáli první místo, neboť se nám jevilo, že si je zaslouží nejvíce. Výsledek soutěže byl překvapující, na prvním místě se umístila firma AMECS ze Španělska a Slováci byli až druzí. Firmu AMECS jsme na prvním místě opravdu nečekali, neboť jejich produkt, dálkově ovládaná klimatizační jednotka nezávislá na palivě v autě, se nejevila nijak inovativní nebo originální. Přesto se jim ale podařilo získat hlasy jak poroty, tak publika, a zvítězit tak na celé čáře. Po večeři jsme ještě dlouho diskutovali o tom, co jsme mohli udělat lépe a čemu předejít ve finále v Lucernu ve Švýcarsku. Madrid byl pro nás cennou zkušeností a ve výsledku velice příjemným zážitkem. Ráno jsme absolvovali cestu letadlem zpět do Katowic a domů.

nahled nahled nahled nahled
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).